EFAFLEX otevřel nové expediční sklady. Podívat se přišlo 1 500 lidí

V sobotu 3. září otevřela společnost EFAFLEX v Olší nové evropské expediční centrum. Tuto příležitost si nenechalo ujít 1 500 návštěvníků, kteří si kromě nového skladu mohli pro-
hlédnout i všechny výrobní haly firmy. EFAFLEX se zabývá vývojem, zdokonalováním a kompletní výrobou průmyslových rolovacích, spirálových a skládacích rychloběžných vrat. Ta jsou určená pro průmysl a otevírají se rychlostí až čtyři metry za sekundu. Vydrží 250 tisíc otevíracích cyklů za rok, vrata se tedy mohou otevírat nepřetržitě každé dvě minuty. EFAFLEX v současné době patří mezi světové špičky v tomto oboru.

Firma v Olší zaměstnává 306 lidí, z toho 40 procent z Milevska, 30 procent z Táborska a zbytek pracovníků sem dojíždí z okolních míst vzdálených do deseti kilometrů. Společnosti se daří, v roce 2015 překročil obrat jednu miliardu korun. Proto se může rozvíjet a investovat do nových technologií. V loňském roce firma otevřela novou lakovnu, letos dvě haly expedičního skladu.

Událost si nenechala ujít ani majitelka firmy Petra Rejc. „Jsem velmi hrdá na to, že se nám podařilo otevřít nový expediční sklad již tak brzy po vysoké investici do vybudování nové lakovny v loňském roce. Přeji všem zaměstnancům, ať se jim tu dobře pracuje, a firmě hodně zakázek,“ zmínila. Jednatel společnosti Luděk Lhotka doplnil, že nový expediční sklad tvoří dvě haly o rozloze 3 300 metrů čtverečních. Obsahuje regálový systém s osmnácti řadami, výška regálů je osm metrů, délka 28 metrů. „Celková úložná plocha je více než šest tisíc metrů čtverečních. To je čtyřikrát více, než bychom byli schopni uložit, pokud bychom nové regály neměli,“ dodal jednatel Luděk Lhotka. Všechny logistické činnosti řídí informační systém SAP.

V odpoledních hodinách si přijeli prohlédnout firmu také ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Oba krátce pozdravili návštěvníky a vyzdvihli významnou zásluhu firmy na zaměstnanosti a ekonomickém rozvoji mikroregionu.

Sdílet