Rychlost, která šetří peníze i energie

Ceny energií rostou tempem, které si nikdo z nás ještě před rokem nedokázal představit ani v těch nejhorších myšlenkách. Jejich další vývoj je nejistý, ale návrat k „normálním“ cenám rozhodně čekat nemůžeme. Proto je na pořadu dne hledání efektivních způsobů, jak se fatálnímu růstu cen energií bránit. Je dobré si uvědomit, že právě teď je ta správná chvíle pro rozhodnutí, abyste byli na nadcházející podzimní topnou sezonu připraveni co nejlépe a významně tak snížili svoje platby za energie. 

 

Jak začít rychle šetřit a jak se bránit vysokým cenám energií

Elektřina na energetických burzách v meziročním srovnání zdražila šestkrát, a plyn dokonce desetkrát! S tím bohužel nic neuděláme a nikdo neví, kam až růst cen může zajít. Začít šetřit ale můžete prakticky obratem. 

Jedním z nejefektivnějších a nejrychlejších způsobů, které prokazatelně snižují platby za energie, je umístění rychloběžných vrat EFAFLEX. Jejich instalace je opravdu svižná – nová a hlavně rychlá vrata můžete mít ve svých provozech už v řádu týdnů. Možná se ptáte, proč je rychlost vrat tak důležitá. Odpověď je jednoduchá a pro některé bude možná i překvapivá. Rychlost otevírání vrat má totiž zásadní vliv na klima ve vytápěných halách. 

Princip je jednoduchý – pokud jsou vrata ve vytápěné hale otevřená déle, než je nezbytně nutné, uniká cenné, a především čím dál dražší teplo. Když dokážete vrata rychle zavřít, ušetříte. Zbytečným větráním navíc vytváříte klima, které může ohrožovat zdraví pracovníků uvnitř. 

 

 

Rychloběžná vrata, která vám ušetří 100 tisíc ročně

Proto je rychlost vrat důležitější než jejich zateplení nebo zateplení hal. Z toho důvodu je také mnohem výhodnější používat pro uzavírání hal rychloběžná, a nikoli sekční vrata, jak se to mnohdy děje. Jedna rychloběžná vrata EFAFLEX tak dokážou díky své rychlosti ušetřit za energie každý rok až 100 tisíc korun. To je částka, která rozhodně není bezvýznamná, zvlášť v případě, že je v areálu firmy více vytápěných hal. 

 

Ušetřit za energie můžete každý den 

Pro lepší představu se pojďme podívat na jeden průmyslový podnik, který se ve svém výrobním programu neobejde bez plynu ani elektrické energie. Za plyn, který používá k vytápění i na provoz technologií, zaplatil v lednu 2021 300 tisíc korun. V lednu roku 2022 už potřebuje na platbu za plyn částku okolo jednoho milionu korun. Jednoduchým násobením zjistíme, jaké částky vynaloží na platby za plyn během topné sezony i kolik mohou vrata EFAFLEX ušetřit. A o kolik méně peněz bude každý rok, měsíc i den platit díky rychlým vratům.

 

Jak to celé funguje

Princip šetření je popsán výše – čím rychleji otvírám (zavírám), tím více šetřím. A platí tam i přímá úměra, která se týká velikosti vrat – čím jsou vrata větší a čím častější otevírání, tím více rychlost vrat šetří náklady za energie. Nebo obráceně – čím pomalejší a větší vrata máte, tím více zaplatíte za zbytečné úniky tepla. 

 

Rychloběžná vrata s rychlou instalací 

Rychlost se netýká jen vlastních vrat, ale i jejich instalace. Pokud se rozhodnete začít šetřit a chcete být nachystáni na podzimní topnou sezonu, budeme vám garantovat montáž nových vrat do dvou měsíců od závazné objednávky. Pokud chcete navíc využít naši akční nabídku na vrata za zvýhodněnou cenu, je třeba rychloběžná vrata objednat do 30. 6. 2022. Jako bonus nabízíme i případnou demontáž stávajících vrat na naše náklady. 

 

Jak začít šetřit

Pokud chcete začít šetřit na výdajích za energie co nejdříve a být včas nachystáni na podzimní topnou sezonu, ozvěte se nám přes kontaktní formulář nebo zavolejte přímo obchodnímu zástupci pro váš region. Kontakty naleznete zde.

Kromě rychlosti, která vám zajistí úspory energií, mají rychloběžná vrata EFAFLEX i řadu dalších výhod – jsou spolehlivá a úsporná, hodí se do všech provozů, a navíc mají i špičkový servis. Více informací o vratech a šetření se můžete dozvědět i v rámci bezplatné konzultace, kterou si můžete domluvit na uvedených kontaktech. 

 

Využijte akční nabídky na rychloběžná vrata EFAFLEX

 

Sdílet