CZECH LANA – výrobce třívrstvých desek a nosníků pro bednicí systémy

Již před šedesáti lety začala společnost LANA psát svou historii. Zpočátku se věnovala chovu hospodářských zvířat, mlékárenství a lesnictví. Postupem let se firma vyprofilovala a zaměřila se na výrobu produktů ze sekundárně zpracovaného dřeva. V roce 2007 vstoupila na český trh, když investovala 14 milionů eur do výstavby nového výrobního areálu ve Ždírci nad Doubravou. Ten se rozkládá na ploše více než 12 tisíc metrů čtverečních. Od roku 2022 jsou součástí areálu také dvoje vrata EFAFLEX EFA-STR-S.

Nové investice a rozšiřování výroby

V novém ždíreckém výrobním areálu se začalo s výrobou třívrstvých desek pro zákazníky ze střední Evropy. Zájem o produkci rychle rostl, a tak přišly další investice do rozšiřování výroby. Kromě třívrstvých desek se v sortimentu objevily dřevěné nosníky. A to nebylo vše. I v následujících letech ve společnosti Czech Lana nadále investovali. Spolu s rostoucí produkcí vzrůstaly také požadavky na skladovací plochy. Proto v roce 2018 otevřeli nový krytý sklad o rozloze 4 tisíce metrů čtverečních. V roce 2019 se firma stala lídrem ve výrobě komponentů bednění.

"Při výběru vrat pro naše výrobní prostory jsme chtěli především rychlá a spolehlivá vrata. Rychlost pro nás byla důležitá hned z několika důvodů. V první řadě jsme chtěli našim zaměstnancům zlepšit pracovní podmínky ve výrobní hale a také jsme chtěli snížit spotřebu energie na vytápění haly. Obojí se instalací vrat EFAFLEX podařilo k naší plné spokojenosti. "
Michal Zetek, CZECH LANA

Rychloběžná vrata pro zdraví zaměstnanců…

Spolu s postupným rozšiřováním výroby docházelo i ke zvyšování nároků na logistické procesy. Oddělení výroby od skladových a expedičních prostor bylo původně řešeno pouze požárními roletami. Ty jsou při běžném provozu otevřené, protože se zavírají pouze v případě požáru. Výrobní prostory tedy nebyly odděleny a vznikal zde průvan, který v chladných měsících přispíval k nízkým teplotám uvnitř haly. Otevřené požární rolety měly kromě průvanu za následek i vyšší platby za energie určené k vytápění hal.

… i nižší platby za energie

Řešením této nevýhodné situace byla instalace dvou kusů rychloběžných vrat EFAFLEX EFA-STR-S do výroby. Dvoje vrata nyní z jedné strany oddělují výrobní prostory od těch skladových a z druhé strany pak od těch expedičních. Výhodou vrat EFA-STR-S v tomto provozu je jejich vysoká rychlost otevírání a také spolehlivost. Vrata ve ždíreckém závodu dosahují rychlosti 1,6 m/s. Rychlost vrat je z hlediska úspor tou nejdůležitější veličinou. Platí zde jednoduchá úměra – čím rychleji se vrata otevřou a následně i zavřou, tím méně draze vyrobeného tepla se vyvětrá.

"Rychloběžná vrata nabízí svým uživatelům celou řadu výhod. Mezi ty nejvýznamnější patří jejich rychlost. Díky rychlosti otevírání a zavírání vrat se totiž minimalizují tepelné ztráty při únicích z vytápěných hal. A další výhodou je jejich rychlá instalace. Pokud se rozhodnete vyměnit stará a pomalá vrata za ta rychloběžná, vše se dá stihnout v řádu týdnů. Takže každý může začít šetřit energiemi opravdu rychle. "
Vladimír Poledna, EFAFLEX

V případě velkých vrat (v závodě firmy CZECH LANA mají vrata na výšku 6 metrů) je to ještě markantnější – velká a pomalá vrata totiž způsobují mnohem vyšší tepelné ztráty než ta rychlá. Proto se také při výběru vrat na oddělení výrobních prostor od ostatních použila právě rychloběžná, a nikoli sekční vrata, která jsou velmi pomalá, a navíc dlouhodobě nevydrží ani vysokou každodenní zátěž. Vnitřní vrata ve ždíreckém závodě společnosti CZECH LANA jsou navíc s průhledovými lamelami, které přispívají k lepším světelným podmínkám a vyšší bezpečnosti na pracovišti.

CZECH LANA

Výrobce dřevěného bednění. 
V České republice působí od roku 2007, kdy se otevřel závod firmy CZECH LANA ve Ždírci nad Doubravou na výrobu třívrstvých desek.
V průběhu let dochází k dalším investicím do rozvoje firmy, výsledkem je rozšiřování sortimentu o dřevěné nosníky i výroby. 
Od roku 2018 je v provozu nový krytý sklad o rozloze 4 tisíce metrů čtverečních.
Od roku 2019 je CZECH LANA lídrem ve výrobě komponentů bednění.

EFAFLEX ve firmě CZECH LANA

Ve společnosti CZECH LANA od roku 2022.
Ve ždíreckém závodě jsou nainstalovaná dvoje vnitřní vrata EFA-STR ve velikosti S (výška vrat je 6 metrů) s rychlostí otevírání 1,6 m/s. 
Jedná se o spirálová vrata s PVC průhledovými lamelami pro lepší světelné podmínky i bezpečnost na pracovišti. 
Vrata oddělují výrobní prostory od expedice a skladu.

Proč mít vrata od Efaflexu

 1. Unikátní rychloběžný vratový systém
 2. Nejrychlejší vrata na trhu
 3. Možnost výběru z 65 typů vrat
 4. Certifikace vrat pro jednotlivé segmenty
 5. Individuální velikost vrat
 6. Výroba největších vrat na trhu se zvýšenou odolností proti větru
 7. Dokonalé těsnění vrat
 8. Splnění individuálních požadavků pro každý výrobní prostor
 9. Výroba vrat přímo v České republice
 10. Spolehlivý provoz při počtu až 250 tisíc cyklů za rok
 11. Vlastní servis zajišťovaný přímo pracovníky Efaflexu
 12. Výroba většiny náhradních dílů do 24 hodin