Jak to frčí v Budvaru?

Jak jinak, než jako na drátkách. Ostatně, tak to bylo vždy, jen od jara 2018 to frčí ještě rychleji. A to díky novému, plně automatizovanému logistickému centru, které začalo fungovat na jaře roku 2018. A protože mají v novém centru vše naplánované na minuty a někdy i vteřiny, musejí veškeré úkony do sebe perfektně zapadat a nikde nesmí být zbytečné prodlevy. Třeba při čekání na otevření vrat, aby mohla probíhat expedice oblíbeného piva. Proto tam také mají nejrychlejší vrata světa. Ta od společnosti EFAFLEX.

Rostoucí poptávka po pivu z Českých Budějovic je pochopitelná. Budvar je sice pivovar využívající nejmodernější technologie, ale v tom nejdůležitějším se drží 700leté tradice – pivu je třeba dopřát 90 dnů zrání. Jakmile je ale uvařeno, jde o zajištění nejrychlejší cesty k zákazníkovi. A tady už jsou potřeba nejmodernější skladovací technologie, jejichž součástí jsou i vratové systémy.

"EFAFLEX dokáže náhrádní díly vyrobit většinou do 24 hodin a montují je pracovníci firmy, kteří vrata dokonale znají. Ale co je nejdůležitější – vrata Efaflex nejsou jen nejrychlejší vrata na světě, ale patří také mezi ty nejspolehlivější a s nejdelší životností. O tom se přesvědčili už tisíce firem po celém světě. Přesvědčte se i vy."

Na první pohled se může zdát, že to není žádná věda a že “ta vrata” jsou vlastně všechna stejná. Možná na první pohled, ale už na druhý je vidět, že to tak není. Stačí se podívat  třeba na moderní automatizovanou cestu piva z pivovaru – přijatá objednávka je zpracována, nachystána k expedici a pomocí válečkových dopravníků dopravena až na výdejní rampu – přesně tak, jak si zákazník objednal a jak mu bude dopravena. To vše bez zásahu lidské ruky. Pivovar je s centrem spojen unikátním “pivním mostem”, který vyřešil problémy s dopravní obslužností a který z pivovaru do centra přepraví přes 2.000  lahví za minutu a opačným směrem proudí zase prázdné obaly a palety.

A jak je to tedy s těmi vraty? Potřebujete je k oddělení vnitřních skladovacích prostor a zajištění výstupu do venkovních prostor. Ale hlavně potřebujete, aby spolehlivě fungovala 24 hodin denně, 365 dní v roce, bez jakýchkoli výpadků, závad a hlavně rychle. Expedované zboží musí co nejrychleji k zákazníkovi. Každé zbytečné čekání na otevření vrat (a i jejich zavření) je časovou a tudíž i finanční ztrátou. Nemluvě o tom, že zbytečně dlouho otevřená vrata znamenají větší únik tepla a tím, pádem i zvýšené náklady na energie, která se vyvětrá. A navíc, představte si třeba situaci, kdy se některá z mnoha desítek vrat porouchají a plynulý provoz se zadrhne. Servisní technik sice přijede rychle a vše prověří, ale pak se může čekat i týdny, až dorazí potřebný díl ze zahraničí, který bude navíc instalovat nasmlouvaná firma. To je situace, která rozhodně není lákavá, ale v Budvaru se jí obávat nemusejí. EFAFLEX má svoji výrobu v Česku, kde vyrábí vrata i veškeré potřebné náhradní díly. Ty dokáže vyrobit do 24 hodin a montují je pracovníci firmy, kteří vrata Efaflex dokonale znají. Ale co je nejdůležitější – vrata Efaflex nejsou jen nejrychlejší vrata na světě, ale patří také mezi ty nejspolehlivější a s nejdelší životností. O tom se přesvědčili už tisíce firem po celém světě. Přesvědčte se i vy.