JP – Prolak – rychlé podstropní vedení

Nejrychlejší vrata světa nejsou výsadou jen velkých a známých firem s globálním působením. Vrata EFAFLEX dobře slouží i malým a středním firmám z různých oborů. Mezi jejich spokojené uživatele patří i rodinná firma JP – PROLAK z Opatova u Svitav, která se specializuje na zakázkovou strojírenskou výrobu, laserové řezání a lakování.

Kovovýrobě se firma věnuje od svého vzniku v roce 1992 a ze skromných počátků vyrostla v úspěšnou firmu s 65 zaměstnanci a rozsáhlými výrobními prostory, které byly vybudovány po roce 2000. V nich našla uplatnění řada nejmodernějších technologií, jako jsou například laserové dělení plechů, CNC ohraňování a prášková lakovna. A také dvoje rychloběžná vrata EFAFLEX, konkrétně ta s označením SST Essential a SST-ECO v podstropním provedení.

"Naše výrobky vyrábíme tak, abychom splnili i nejnáročnější požadavky našich zákazníků. Stejně tak přistoupil i EFAFLEX k instalaci rychloběžných vrat v našich výrobních halách. Tam jsme se potýkali s nízkým stropem, EFAFLEX však přišel s elegantním a hlavně funkčním řešením. Dostali jsme vrata, která mají potřebnou rychlost a fungují k naší plné spokojenosti."
Jaroslav Prokop, JP – PROLAK

Pozitivní zkušenosti a spolehlivost

Cesta vrat EFAFLEX do rodinné firmy z Pardubického kraje byla v mnohém podobná ostatním případům. Majitel firmy hledal spolehlivé řešení pro uzavírání hal a v té době také viděl vrata EFAFLEX přímo v akci. Pozitivní a důvěryhodná reference přímo z terénu spolu s rychlostí a dlouhou životností vrat i jejich technické řešení rozhodly o jejich instalaci v Opatově v Pardubickém kraji.

Obchodní aktivity firmy JP – PROLAK jsou zaměřeny především na tuzemskou výrobu strojírenského průmyslu a na produkci strojních součástí a zařízení. Ve firmě tak velmi dbají na preciznost a přesnost zpracování, a proto dokázali ocenit i přístup firmy EFAFLEX k celé zakázce. Konkrétně se jednalo o řešení, kdy se vrata při zachování vysoké rychlosti otevírání nenavíjejí do klasické spirály, ale do vedení pod stropem. To je osvědčené východisko pro případy, kdy je v nadpraží málo místa. V tomto konkrétním případě se jednalo o prostor jen 355 mm pod stropem haly.

"V případě JP – PROLAK se opět potvrdilo, že rychloběžná vrata EFAFLEX se vyplatí i menším rodinným firmám. I tam totiž rychlost a spolehlivost vrat pozitivním způsobem přispívají k úspěchu v podnikání a k prokazatelnému zvýšení komfortu zaměstnanců na pracovišti."
David Hertl, EFAFLEX

Rychlá vrata a spokojení zaměstnanci

Stejně jako při výrobě v JP – PROLAK dbají na každý detail a splnění všech požadavků klientů, hledí i na spokojenost vlastních zaměstnanců a významné investice do zázemí jsou součástí dlouhodobé firemní strategie. A rychlost vrat ke komfortu zaměstnanců na pracovišti přispěla výrazným způsobem. Ve výrobních halách se už zbytečně nevětrá, vrata se otevírají jen na nezbytnou dobu a nikdo již nemusí čekat na jejich otevření nebo zavření. Díky tomu také poklesly náklady na energie na vytápění hal.

JP – PROLAK

Firma založená roku 1992, dnes v ní pracuje 65 zaměstnanců.
Od počátku se zaměřuje na zakázkovou strojírenskou výrobu, laserové řezání a lakování, kompletní CNC zpracování plechů, svařování a CNC obrábění, zejména pro strojírenský průmysl a výrobu strojních součástí.

EFAFLEX v JP – PROLAK

1× EFA-SST Essential – vhodná jako venkovní i vnitřní vrata, s velmi dobrou tepelnou a zvukovou izolací.
1× EFA-SST ECO – venkovní vrata v podstropním provedení (v úpravě pro nízké nadpraží). Vyznačují se vysokou spolehlivostí, hravě zvládají stovky otevíracích cyklů denně.

Proč mít vrata od Efaflexu

 1. Unikátní rychloběžný vratový systém
 2. Nejrychlejší vrata na trhu
 3. Možnost výběru z 65 typů vrat
 4. Certifikace vrat pro jednotlivé segmenty
 5. Individuální velikost vrat
 6. Výroba největších vrat na trhu se zvýšenou odolností proti větru
 7. Dokonalé těsnění vrat
 8. Splnění individuálních požadavků pro každý výrobní prostor
 9. Výroba vrat přímo v České republice
 10. Spolehlivý provoz při počtu až 250 tisíc cyklů za rok
 11. Vlastní servis zajišťovaný přímo pracovníky Efaflexu
 12. Výroba většiny náhradních dílů do 24 hodin