NESTLÉ Holešov – staletí výroby cukrovinek

Výroba cukrovinek v Holešově má opravdu dlouhou tradici, která se píše již od roku 1863. V tomto roce zahájil Philip Kneisl produkci cukrových píšťalek a špalků a stal se jedním z prvních výrobců sladkostí v českých zemích. Výrobní závod získal své jméno Sfinx podle sochy sfingy, která v něm stojí dodnes. A stejně jako v 19. století i dnes je holešovský závod nejdůležitějším producentem cukrovinek na tuzemském trhu. Své důležité místo v holešovském Sfinxu má i třináctero rychloběžných vrat EFAFLEX.

Chutě, které všichni znají

Od dob Rakouska-Uherska, kdy výrobní závod vznikl, se toho opravdu hodně změnilo. Jedna věc ale přetrvává bez ohledu na letopočet – vysoká a neklesající obliba cukrovinek z holešovského závodu. Od počátků s cukrovými špalky se výroba postupně rozšiřovala i o další laskominy, mezi které patřily čokoládové výrobky, kandované a máčené ovoce, fondán, figurky i bonboniéry. Rozvoj závodu neohrozily ani dvě světové války, ani znárodnění v roce 1949. I proto si své nezastupitelné místo v našich domácnostech našly Lentilky, BON PARI, želé bonbony JOJO nebo Hašlerky, Klokanky, Anticol či karamelové Toffo.

"Prioritami našeho podniku jsou bezpečnost a kvalita. Klademe důraz na ochranu našich zaměstnanců a samozřejmě i zákazníků. Proto jsme se rozhodli používat rychloběžná vrata EFAFLEX, která splňují naše vysoké požadavky na bezpečnost a kvalitu, a navíc jsou schopna spolehlivě fungovat i v nepřetržitém výrobním provozu. V neposlední řadě disponují pružným servisem, který v případě potřeby vyřeší problém v krátkém čase."
Radek Ponížil, factory engineer, NESTLÉ

Rychloběžná vrata v holešovském areálu

Nejsou to ale jen tuzemské domácnosti, které si cukrovinky z Holešova oblíbily. Významná část produkce míří do zahraničí pod nám známým označením, část výrobků nese názvy značek určených přímo pro zahraniční trh. I když se výroba rozjela už v 19. století, v závodě Sfinx dnes najdete ten nejmodernější provoz, který splňuje veškerá nařízení pro potravinářské provozy. Všechny suroviny do výroby i cukrovinky mířící k zákazníkům procházejí rychloběžnými vraty EFAFLEX, která jsou v areálu hned třináctery. Která to jsou a proč na ně padla volba?

Rychlost a výdrž rolovacích vrat

Nejvíc je v areálu rolovacích vrat EFA-SRT-Premium. Jsou devatery a hlavním důvodem pro jejich pořízení byla vysoká rychlost otevírání, která dosahuje až 2,5 m/s. Rychlost vrat je důležitý faktor, který je čím dál tím důležitější. Proč? Nejenže rychlost otevírání i zavírání zrychluje logistické procesy, ale také šetří energie na vytápění hal a vytváří i lepší klima pro pracovníky v halách. Dalším benefitem rychloběžných vrat je jejich dlouhá životnost a spolehlivý chod, který bez obtíží zvládne i stovky otevíracích cyklů každý den. Tato vrata v provozu doplňují jedna vrata EFA-SRT-ECO, která jsou také konstruovaná na vysoké zatížení. Díky tomu spolehlivě zvládnou až 150 tisíc otevíracích cyklů každý rok.

"Produkce cukrovinek v holešovském závodě je opravdu pestrá a odpovídá nejmodernějším trendům v potravinářství. Je zajímavé sledovat, jak podnik založený již v 19. století díky inovacím, ale i respektu k historii slaví úspěchy v tuzemsku a ve světě i v tom jednadvacátém. Jsme rádi, že součástí tohoto úspěšného příběhu jsou rychloběžná vrata EFAFLEX, která jsou vytvořena pro vysoké namáhání s dlouhou životností."
Pavel Jurčík, EFAFLEX

Zajímavostí v holešovském areálu jsou vrata EFA-SST-L, která jsou umístěna v prostoru expedice. Vzhledem k omezeným stavebním možnostem, které v uvedeném prostoru jsou, se nejednalo o klasickou instalaci, ale o vrata v podstropním provedení. Toto řešení se používá tam, kde je nízké nadpraží a klasická řešení zde nejde uplatnit. Výhoda tohoto uspořádání je i v tom, že lze instalovat i zateplená vrata, stejně jako v tomto případě. Poslední instalací rychloběžných vrat jsou vrata EFA-Turbo-STR-L. Ta se, stejně jako ostatní vrata EFAFLEX, vyznačují vysokou rychlostí otevírání, dlouhou životností a vysokým počtem garantovaných ročních otevíracích cyklů, který v tomto případě dosahuje obdivuhodných 250 tisíc.

Rychloběžná vrata obecně mají i další důležitou přednost, která vyniká zejména v potravinářských provozech – díky své rychlosti otevírání a zavírání minimalizují pronikání nečistot do provozů. To se týká například vrat, která oddělují sklad či rampu od výrobních prostor.

Nejrychlejší vrata s nejrychlejším servisem

Není to ale jen rychlost vrat, která rozhodla o výběru rychloběžných vrat EFAFLEX. Stejně důležitým faktorem byla i rychlost servisních služeb a výroby náhradních dílů. Díky servisním týmům po celé republice se v případě neočekávané události, třeba havárii, vrata neocitnou mimo provoz na dlouhou dobu. Náhradní díly se totiž vyrábějí v České republice a většinu z nich dokáže EFAFLEX vyrobit do 24 hodin, což je v oblasti servisu průmyslových vrat výjimečný počin.

NESTLÉ HOLEŠOV

Sfinx Holešov je součástí nadnárodní společnosti NESTLÉ.
Holešovský závod funguje od roku 1863.
Výrobky ze Sfinxu patří mezi nejrozšířenější značky nečokoládových cukrovinek na domácím trhu.
Vyrábí pro tuzemský i zahraniční trh.
Mezi nejznámější produkty patří Lentilky, BON PARI, želé bonbony JOJO nebo Hašlerky.

EFAFLEX V NESTLÉ

V holešovském areálu od roku 2016.
9× EFA-SRT-Premium – energeticky úsporná vrata s garantovaným počtem 250 tisíc otevíracích cyklů ročně a rychlostí otevírání 2,5 m/s.
1× EFA-SRT-ECO – vnitřní vrata pro vysoké zatížení, až 150 tisíc otevíracích cyklů ročně.
1× EFA-SST-L – rychloběžná spirálová vrata s rychlostí otevírání 2,5 m/s, maximální tepelná izolace s lamelami EFA-THERM, 250 tisíc otevíracích cyklů ročně.
1× EFA-Turbo-STR-L – vysoká rychlost otevírání až 4 m/s, roční garance 250 tisíc otevíracích cyklů, nejvyšší zatížitelnost větrem.

Proč mít vrata od Efaflexu

 1. Unikátní rychloběžný vratový systém
 2. Nejrychlejší vrata na trhu
 3. Možnost výběru z 65 typů vrat
 4. Certifikace vrat pro jednotlivé segmenty
 5. Individuální velikost vrat
 6. Výroba největších vrat na trhu se zvýšenou odolností proti větru
 7. Dokonalé těsnění vrat
 8. Splnění individuálních požadavků pro každý výrobní prostor
 9. Výroba vrat přímo v České republice
 10. Spolehlivý provoz při počtu až 250 tisíc cyklů za rok
 11. Vlastní servis zajišťovaný přímo pracovníky Efaflexu
 12. Výroba většiny náhradních dílů do 24 hodin