Bezpečnost na prvním místě – Miele technika

Česká republika patří mezi světové premianty v robotizaci pracovní síly. Na 10.000 zaměstnanců vychází více než stovka robotů. Automatizace výroby a zastoupení robotů ve firmách budou stoupat nejen kvůli nedostatku pracovní síly, ale i kvůli snaze zajistit maximální bezpečnosti na pracovišti a zvyšovat produktivitu. Pro tyto robotické provozy vyvinula společnost EFAFLEX speciální sérii vrat s označením EFAFLEX MS. 

Robotický provoz budoucnosti

Dobrým příkladem moderního automatizovaného provozu je Miele technika s.r.o. v Uničově. Rychloběžná vrata EFAFLEX série MS jsou tam nedílnou součástí bezpečného výrobního procesu firmy. V moderním závodě disponuje robotickými pracovišti s různými výrobními zařízeními a také s lisovacími a ohýbacími linkami, které slouží k produkci pestré palety výrobků. 

Bezpečnost v našich provozech je naší hlavní prioritou a nejinak je tomu i u robotických provozů. Ty jsou navíc specifické pro svoje vysoké nároky na průběh celého výrobního procesu. Proto jsme vybrali vrata EFAFLEX, která spolehlivě plní všechny naše požadavky nejen v oblasti bezpečnosti. 

Robert Ruprich, nákupní oddělení, Miele technika s.r.o.

V Uničově se soustředí na výrobu dílů do koncových přístrojů, jejich bočních a zadních stěn. Stejně tak i na montáž koncových přístrojů a zhotovování bubnů pro sušičky. Právě ty vyrábějí unikátním způsobem, a to expandováním plechu kapalinou. Výhoda této metody spočívá v tom, že díky rovnoměrnému tlaku kapaliny se díl vylisuje s menším ztenčením stěny oproti běžným technikám. 

Nejrychlejší vrata a bezpečný provoz

Výroba bočních a zadních stěn myček nádobí a sušiček prádla Miele, probíhá na postupovém lisu, kde jsou jednotlivé lisovací jednotky propojeny roboty. Ten běží v nepřetržitém třísměnném provozu 24 hodin 5 dní v týdnu. Miele technika s.r.o. v loňském roce investovala nemalou částku na pořízení protihlukové stěny kolem tohoto postupového lisu za účelem snížení hluku při provozu tohoto zařízení. Z důvodu výměny nástrojů v každém lisu je protihluková stěna osazena vraty EFAFLEX  série MS, která kromě nejvyšší možné rychlosti vynikají i klidným chodem motoru a výjimečnou spolehlivostí. Jejich další významnou předností je i to, že spolehlivě slouží jako protihluková bariéra. 

Speciální robotická vrata spolehlivě fungují i na tzv. páskovačce, kde dochází k finálnímu balení hotových výrobků. Vrata tak zajišťují bezpečnost pracovníků tohoto úseku. 

Pro robotická pracoviště jsou čím dál častěji používána vrata EFAFLEX. Hlavním důvodem jejich obliby je jejich výjimečná spolehlivost a rychlost otevírání. Společně s rychlým a kvalitním servisem a vlastní výrobou náhradních dílů v České republice se jedná o kombinaci, kterou oceňují zákazníci napříč různými obory.

Jan Šamaj, EFAFLEX

 

 

Miele technika

Spolupráce s EFAFLEX od 2012
Výroba a montáž spotřebičů v péči o prádlo a nádobí
Výhradní výrobce sušiček Miele
Výroba myček nádobí
Výroba praček s horním plněním

EFAFLEX

15 x vrata EFAFLEX MS pro robotické provozy
Výjimečná spolehlivost při maximální četnosti otevírání
Vrata pro ochranu strojů a lidí
Slouží také jako protihluková zábrana
Sdílet

Zajímavosti

Vrata EFAFLEX MS pro robotické provozy plně podporují technologii PROFI–NET. Díky tomuto faktu je implementace vrat mnohem jednodušší.  
PROFI–NET je průmyslová komunikační sběrnice určená pro řídicí systémy v oblasti průmyslové automatizace. 

Proč mít vrata od Efaflexu

 1. Unikátní rychloběžný vratový systém
 2. Nejrychlejší vrata na trhu
 3. Možnost výběru z 65 typů vrat
 4. Certifikace vrat pro jednotlivé segmenty
 5. Individuální velikost vrat
 6. Výroba největších vrat na trhu se zvýšenou odolností proti větru
 7. Energetická úspornost
 8. Splnění individuálních požadavků pro každý výrobní prostor
 9. Výroba vrat přímo v České republice
 10. Spolehlivý provoz při počtu až 250 tisíc cyklů za rok
 11. Vlastní servis zajišťovaný přímo pracovníky Efaflexu
 12. Výroba většiny náhradních dílů do 24 hodin

Galerie

Chci vědět více