BRENNTAG – distribuce chemikálií a přísad

Safety first nebo česky bezpečnost na prvním místě – to je motto světového lídra v distribuci chemikálií a přísad se 17 tisíci zaměstnanci. Heslo platí i pro obchodní středisko v Chropyni na Moravě, které patří mezi více než 670 poboček na celém světě. Vysoké bezpečnostní požadavky jsou také jedním z hlavních důvodů, proč jsou součástí chropyňského areálu i rychloběžná vrata EFAFLEX.

Bezpečný a spolehlivý provoz vrat

Důraz na bezpečnost provozu i zaměstnanců není ale jediným důvodem, proč padla volba na vrata EFAFLEX. Distribučním skladem v Chropyni denně proudí velký objem produktů, a tak jsou pro bezpečnost provozu potřeba spolehlivá vrata s velkou rychlostí otevírání a také s ročním garantovaným počtem otevíracích cyklů, která náročné požadavky na provoz spolehlivě splňují. 

Vysoké bezpečnostní požadavky musí splňovat všichni naši dodavatelé, výjimkou nejsou ani vrata pro uzavírání hal. Ta navíc musejí spolehlivě zvládat i stovky otevíracích cyklů denně. To jsou dva hlavní důvody, proč jsme do chropyňského areálu vybrali rychloběžná vrata EFAFLEX.

Petr Kykal, operations manager 

Celkově je v areálu, který leží ve Zlínském kraji, celkem šestero rychloběžných vrat EFAFLEX. Konkrétně se jedná o patery venkovní vrata EFA-STR-L a jedny vnitřní vrata EFA-SRT-ECO. Bez ohledu na počasí a roční období každá vrata denně vykonají stovky otevíracích cyklů. V ročním součtu jsou to stovky tisíc otevíracích cyklů, které vrata EFAFLEX v chropyňském areálu firmy Brenntag spolehlivě zvládají. Vrata jsou využita pro uzavírání skladovacích hal i zajištění vjezdu do prostoru stáčení kyselých a žíravých látek. 

Vrata do mycího boxu

Kromě venkovních vrat pro uzavírání hal stojí za pozornost vnitřní vrata EFA-SRT-ECO. Tato rychloběžná fóliová vrata se využívají pro zavírání mycího boxu, který je součástí areálu. I když vrata neprošla speciální antikorozní úpravou, díky vysoké kvalitě použitého materiálu bezpečně slouží již déle než 5 let.  

Distribuční sklad s velkým provozem a vysokým zatížením vrat je přesně tím místem, kde nejlépe vyniknou přednosti rychloběžných vrat EFAFLEX, kam patří rychlost, spolehlivost a bezpečnost.

Pavel Jurčík, EFAFLEX

Vrata vyrobená na míru náročnému provozu

Zajímavostí je také netradiční provedení jedněch vrat EFA-STR-L. Ta jsou oproti běžným požadavkům zákazníků užší a zároveň vyšší, než bývá obvyklé. Díky vysoké světlé výšce umožňují bezpečný průjezd i s rozměrově větším nákladem. I přes atypické rozměry si však vrata zachovávají své přednosti – rychlost otevírání, spolehlivost a bezpečnost. 

A čím vším se společnost Brenntag zabývá? Je toho opravdu hodně, a o spokojenost zákazníků na celém světě se tak starají dvě globální divize: Brenntag Essentials a Brenntag Specialities. Ty svým odběratelům poskytují kompletní portfolio průmyslových a speciálních chemikálií a přísad včetně potřebných aplikací a digitálních řešení pro širokou škálu průmyslových odvětví.

Konkrétně je to kosmetický a potravinářský průmysl, výroba krmiv, farmacie, bytová chemie, barvy, laky a stavebnictví i maziva. Silné zastoupení produktů a konkrétních řešení firmy Brenntag najdete i v gumárenství, provozech na zpracování ropy a plynu a také u společností, které se zabývají úpravou vody. 

Společnosti EFAFLEX a Brenntag mají i přes odlišná odvětví podnikání mnoho společného. Dodávají špičkové technologie i odborné znalosti, díky kterým jejich zákazníci na celém světě mohou zlepšovat svou produktivitu při zajištění maximální bezpečnosti a spolehlivosti bez ohledu na velikost jejich firem nebo oblast podnikání.

Brenntag Chropyně

Jedna z 670 poboček na světě.
Distribuční sklad se stáčením chemických látek pro společnosti Brenntag Essentials a Brenntag Specialities.
Dodává produkty pro řadu průmyslových odvětví, mimo jiné pro průmysl kosmetický, potravinářský, farmaceutický, gumárenský a řadu dalších.

EFAFLEX a Brenntag

spolupráce od r. 2005 (Brenntag Praha)
5 ks EFA-SRT-L – rychloběžná rolovací vrata s možností velkého zatížení až 250 tisíc cyklů ročně.
Rychlost otevírání až 4 m/s.
Nejvyšší zatížitelnost větrem.
1 ks EFA-SRT-ECO – vnitřní vrata pro vysoké zatížení, roční zatížení až 150 tisíc otevíracích cyklů.
Vhodná pro čisté prostory, rychlost otevírání až 2 metry za sekundu.
Sdílet

Zajímavosti

V chropyňském areálu jsou instalována vrata EFA-STR-L v atypickém provedení. Oproti běžným požadavkům zákazníků jsou užší a zároveň vyšší.

Proč mít vrata od Efaflexu

 1. Unikátní rychloběžný vratový systém
 2. Nejrychlejší vrata na trhu
 3. Možnost výběru z 65 typů vrat
 4. Certifikace vrat pro jednotlivé segmenty
 5. Individuální velikost vrat
 6. Výroba největších vrat na trhu se zvýšenou odolností proti větru
 7. Dokonalé těsnění vrat
 8. Splnění individuálních požadavků pro každý výrobní prostor
 9. Výroba vrat přímo v České republice
 10. Spolehlivý provoz při počtu až 250 tisíc cyklů za rok
 11. Vlastní servis zajišťovaný přímo pracovníky Efaflexu
 12. Výroba většiny náhradních dílů do 24 hodin

Galerie

Chci vědět více