Guma, kam se podíváš – Hutchinson

Nadnárodní firma Hutchinson je součástí koncernu Total a také vedoucím dodavatelem gumových dílů pro automobilový průmysl. V roce 1994 otevřela svůj výrobní závod v České republice v Rokycanech na Plzeňsku. Je také významným zákazníkem společnosti EFAFLEX, která do rokycanského závodu dodává rychloběžná vrata od roku 2011.

Když proudí tekutiny  

Automotive divize společnosti Hutchinson pro své zákazníky z řad významných automobilek navrhuje a vyrábí sofistikované systémy pro vedení tekutin – vzduchové, palivové, olejové i vodní hadice vznikají pomocí moderních technologií. Produkce je zaměřena na výrobu hadic pro systémy řízení i klimatizace, výrobky firmy pomáhají řídit přívod vzduchu, chlazení motoru, systémy vstřikování paliva nebo mazání automatických převodovek. A svoji významnou úlohu zde hraje i několik desítek instalovaných rychloběžných vrat EFAFLEX, zejména těch vnitřních s označením STR.

Naše spolupráce je od samého počátku v roce 2011 výborná. Klient přichází s jasnými požadavky na vlastnosti vrat i s nároky na bezpečnost. To vše odpovídá zkušenostem i vyspělosti technologií, které EFAFLEX má a i díky kterým je spolehlivost našich vrat opravdu výjimečná. 

Jan Švancara, EFAFLEX

Světelné mříže pro vyšší bezpečnost

Hlavními parametry, pro které byla vybrána vrata EFAFLEX, jsou rychlost a spolehlivost. Rychlost otevírání významně snižuje pravděpodobnost výskytu nehod. Spolehlivost vrat zaručuje, že nebude docházet ke zbytečným prostojům nebo průvanům na pracovištích. Ve vnitřních provozech proto byly instalovány tři desítky vnitřních vrat EFAFLEX řady STR s rychlostí otevírání 3,6 až 4 m/s. To je rychlost, které žádná jiná vrata nedosahují. Vnitřní vrata STR ještě doplnila vnější s označením SST-L PREMIUM.  To jsou energeticky úsporná vrata pro uzavírání hal. Jak vnější, tak vnitřní vrata prošla barevnou úpravou v lakovně a na přání zákazníka jsou ve žlutém provedení.

Dalším významným důvodem pro instalaci vrat EFAFLEX bylo zajištění plynulosti provozu a bezpečnosti 700 zaměstnanců na pracovištích rokycanského závodu. Tu kromě rychlosti a spolehlivosti zaručuje unikátní systém, montovaný přímo do bočního vedení vrat – infračervená světelná mříž EFA-TLG, která se vyznačuje úplným samočinným sledováním a významně tak přispívá k zajištění bezpečnosti.

V hlavní roli EFA skener 

Většinu vrat v areálu firmu Hutchinson řídí horizontální laserové skenery ECA-SCAN, které kromě ovládání slouží i k zajištění bezpečnosti, když kompletně zabírají celý prostor před vraty. Skenery ECA-SCAN se dají použít jak před vraty, tak i za nimi, a navíc díky inteligentnímu rozpoznávání směru pohybu zamezují i zbytečnému otevírání vrat.

Rychlá vrata EFAFLEX průběžně nahrazují ta stará, která postupně dosluhují a nedosahují potřebné rychlosti ani nenabízí žádané a potřebné bezpečnostní prvky. Výměny starých vrat za nová probíhají vždy za provozu a s jeho minimálním omezením. Součástí dodávek moderních rychloběžných vrat je také garance kvalitního a rychlého servisu přímo pracovníky firmy s možností výroby většiny náhradních dílů do 24 hodin.

HUTCHINSON

Součást koncernu TOTAL
Dodavatel gumových dílů pro automobilový průmysl
Vyrábějí vzduchové, palivové, olejové i vodní hadice
V ČR zaměstnává 700 lidí
Výrobní závod v Rokycanech na Plzeňsku

EFAFLEX V HUTCHINSON

Vrata EFAFLEX:
30× vnitřní vrata EFA-STR, velmi rychlá s rychlostí 3,6 až 4 m/s
15x venkovní vrata SST-L a 6x venkovní vrata SST-L PREMIUM, energeticky úsporná vrata pro uzavírání hal, bezkonkurenční zvuková a tepelná izolace
Vrata SST-L Premium hravě zvládají až 250 tisíc pracovních cyklů ročně
Na přání zákazníka je většina vrat ve žluté barvě
Sdílet

Zajímavosti

Většinu vrat v areálu firmu Hutchinson řídí horizontální laserové skenery ECA-SCAN, které slouží k ovládání vrat a zajištění bezpečnosti v jejich okolí.

Proč mít vrata od Efaflexu

 1. Bezpečná komunikační technologie je založená na PROFINETu, standardizovaná normou 61784-3-3, kterou splňuje.
 2. Unikátní variabilní vrata vhodná do každého provozu
 3. Nejrychlejší vrata pro robotické provozy
 4. Speciálně zesílená konstrukce
 5. Technologie umožňující komunikaci vrat s robotem
 6. Bezpečnost a ochrana robotických zařízení
 7. Bezpečnost a ochrana lidí
 8. Splnění individuálních požadavků pro každý výrobní prostor
 9. Výroba vrat přímo v České republice
 10. Spolehlivý provoz při počtu až 200 tisíc cyklů za rok
 11. Vlastní servis zajišťovaný přímo pracovníky Efaflexu
 12. Výroba většiny náhradních dílů do 24 hodin

Galerie

Chci vědět více