Jak vypadá budoucnost – Budějovický Budvar

Odjakživa se lidstvo snažilo odhadnout, jak bude vypadat budoucnost. V novém logistickém centru Budvaru, otevřeném na jaře 2018, je to možné vidět už dnes. Investice ve výši stamilionů korun ukazuje, jak efektivně a spolehlivě uspokojit rostoucí poptávku po pivu z Českých Budějovic a zároveň vyřešit dopravní obslužnost, zvýšit kapacitu skladu a zrychlit veškeré procesy. To vše se povedlo i díky vratovým systémům EFAFLEX, které jsou spolehlivou součástí plně automatizovaného logistického centra.

Jak to začalo

Vše odstartovalo v roce 2016, kdy padlo rozhodnutí o stavbě nového logistického centra s kapacitou téměř 20.000 paletových míst. Jednalo se o významnou událost, která byla v mnoha ohledech přelomová. Zcela nové centrum muselo splňovat ta nejpřísnější kritéria na plně automatizovaný provoz, bezpečnost a spolehlivost. Cílem bylo i odlehčení dopravní situace v ulici, která odděluje pivovar od logistického centra. Výraznou a dobře viditelnou součástí projektu je 164 metrů dlouhý unikátní most, který propojuje nové centrum s výrobním areálem s mimořádnou přepravní kapacitou větší než 2.000 lahví za minutu. To hlavní ale není na první pohled zvenčí vidět – plně automatizovaný provoz, kde vše musí spolehlivě běžet bez sebemenších prodlev a zásahu lidské ruky.

Spirálová vrata ve službách pivovaru

EFAFLEX do nového centra dodal úctyhodných 32 spirálových vrat. Vrata jsou instalována především na válečkových dopravnících a zajišťují oddělení vnitřních skladovacích prostor. Zabezpečují ale také výstup do venkovních prostor. Vrata na venkovním opláštění jsou pak v zateplené variantě z důvodů energetických úspor. Efaflex na stavbu formou subdodávky zajistil i kompletní dodávku 15 kusů nakládacích můstků, límců i naváděcích kolejí. Stejně tak i jednu nůžkovou plošinu, jedny požární vrata sekční a jedny rolovací.
To vše podle přesně stanoveného harmonogramu výstavby, kdy se jednotlivá vrata zadávala do výroby na základě obdržené dokumentace. Po ní následovala jejich montáž a napojení na centrální řídící systém a odzkoušení všech požadovaných funkcí. Velkou výhodou společnosti EFAFLEX při montáži byl fakt, že má s obdobnými náročnými instalacemi velké zkušenosti. Ty získala  díky dlouhodobé spolupráci se společností SSI Schäfer. Ta je významným evropským dodavatelem skladovací technologie. Vratové systémy od společnosti EFAFLEX tak mají ty nejlepší reference nejen z tuzemska, ale i zahraničí.

 

“Stavba logistického centra, pro jaké se rozhodl Budvar, je výjimečná. Stejně tak množství dodaných spirálových vrat – 32 kusů pro vnitřní skladovací prostory i zajištění výstupu do venkovních prostor včetně zateplení venkovního opláštění. Efaflex zajistil i 15 kusů nakládacích můstků, límců i naváděcích kolejí včetně jedné nůžkové plošiny a dvou požárních vrat. Vše podle harmonogramu ”
Ladislav Mašek, EFAFLEX

 

Provoz logistického centra Budvaru klade vysoké nároky na každou část distribučního procesu. Žádné zbytečné prostoje, žádné zbytečné čekání na servis nebo zdlouhavou dodávku a montáž porouchaného dílu. EFAFLEX se svou patentovanou technologií vrat se spirálou garantuje dlouhou životnost a to i při častém používání. Díky uvedené technologii není výjimečných ani 250 tisíc cyklů otevření vrat za jeden jediný rok. Spolehlivost a záruka rychlého servisu jsou důležité i z dalšího hlediska. Část produktů se expeduje i chlazená. Každá porucha a čekání na opravu je tak ekonomickou ztrátou, která se s prodlužujícím čekáním neustále zvětšuje. EFAFLEX svým zákazníkům nabízí spolehlivé vratové systémy s dlouhou životností a garancemi – dodáním většiny náhradních dílů již do 24 hodin a jejich montáž vlastními pracovníky v rámci služby EFACARE. To jsou benefity, které žádný jiný dodavatel vratových systémů svým klientům nenabízí.

Budějovický BUDVAR

Nové logistické centrum Budvar – splněné cíle:
Vyřešení dopravní obslužnosti - propojení areálu pivovaru s novým logistickým centrem unikátním technologickým mostem
Zvýšení výkonu a kapacity skladu
Optimalizace procesů díky řídícímu systému a automatizaci
Snížení rizika poškození a ztráty zboží
Zvýšení bezpečnosti práce

Budějovický BUDVAR

Technologický most:
328 metrů vodících kolejnic
výkon 162 palet / hodina
provoz oběma směry

Expedice:
280 metrů vodících kolejnic
výkon 347 palet / hodina
provoz oběma směry

Shipping area:
výkon 347 palet / hodina
samonakládka

EFAFLEX

EFAFLEX v Budvaru - celkem 32 rychloběžných vrat, 15 nakládací můstky. Na rampách jsou osazeny vrata EFX-Essential 274. Na výstupech z haly u válečkových dopravníků jsou vrata typu SST-L ECO.
Řada EFA-SST je charakteristická vynikající tepelnou izolaci a maximální rychlostí otevírání a zavírání vrat. Díky těmto vlastnostem udržuje energetické ztráty na co nejnižší možné úrovni. Tato vrata jsou tak nejekonomičtějším řešením pro pravidelné a frekventované uzavírání budov.

Vynikající tepelnou izolaci zajišťují tepelně izolační lamely EFA-THERM s přerušeným tepelným mostem pro vrata EFA-SST. List vrat je mimořádně robustní, má dlouhou životnost, je nepropustný a tlumí hluk. Celkový přehled dodávky a subdodávky:
15 vrat technologie skladování a dopravy piva
2 vrata lahvovna

Subdodávka
15 nakládacích můstků, límců i naváděcích kolejí.,
1x nůžková plošina,
1x požární vrata sekční,
1x požární vrata rolovací.
Sdílet

Zajímavosti

Každá paleta je označena čárovým kódem a zkontrolována, díky využívání UWB technologie je průběžně lokalizována poloha nákladu s přesností na 30 cm.
Doprava palet je realizována přímo z výrobních stáčecích linek (1 600 tis. hl/rok) bez zásahu lidské ruky.

Proč mít vrata od Efaflexu

 1. Splnění nejpřísnějších potravinářských norem, jako je např. HACCP nebo certifikace EC
 2. Snadné čištění
 3. Nejvyšší možná rychlost
 4. Špičková izolace vrat
 5. Minimalizace tepelných ztrát
 6. Jedinečná konstrukce, která umožňuje spolehlivý provoz až do minus 30 stupňů
 7. Dokonalé těsnění vrat
 8. Ideální zachování chladícího řetězce
 9. Výroba vrat přímo v České republice
 10. Spolehlivý provoz při počtu až 200 tisíc cyklů za rok
 11. Vlastní servis zajišťovaný přímo pracovníky Efaflexu
 12. Výroba většiny náhradních dílů do 24 hodin

Galerie

Chci vědět více