Čistý provoz – Teva Czech Industries

Čistota je pojem, který se dá vykládat různě. Jak vypadá ta absolutní, v opravdu čistých prostorech, dobře vědí v TEVA CZECH INDUSTRIES s.r.o. Starají se totiž o dostupnost léků pro pacienty na celém světě a bez splnění těch nejpřísnějších požadavků na čistotu výrobního prostředí by to nešlo. A to je i důvod, proč jsou ve výrobních závodech Tevy po celém světě vrata EFAFLEX. Ta totiž splňují všechny nekompromisní požadavky na čisté i extračisté provozy při garantovaném počtu cyklů a výjimečné rychlosti otevírání.

Jak to začalo

První dodávka vrat do provozů Tevy se datuje do roku 2013, kdy společnost EFAFLEX instalovala první dva kusy rychloběžných průmyslových vrat. Tehdy šlo ze strany Tevy o prověření deklarovaných kvalit produktů a služeb EFAFLEX, a proto vrata nebyla umístěna do nejnáročnějších výrobních prostor. Zkouška dopadla na výbornou, vrata i servisní služby splnila očekávání. V dalších letech pak následovala dodávka 57 vrat do čistých provozů. Důvodem výběru byl fakt, že jako jedna z mála firem na světě EFAFLEX dodává vrata, která vyhovují velmi tvrdým požadavkům na čistotu a zabraňují tak možné kontaminaci prostředí. Výrobní prostory Tevy jsou tak i díky rychloběžným vratům firmy EFAFLEX sterilní. Ale nejde jen o čistotu, významným faktorem úspěchu je bezporuchovost vrat, jejich snadná údržba i široké možnosti napojení na nadřazené řídicí systémy. I proto se počet vrat dodávaných do Tevy postupně rozrůstá. V první polovině roku 2018 se jednalo o dodávku 33 vrat ve dvou vlnách. V současné době je tak v tuzemském závodě Tevy více než 80 rychloběžných vrat od EFAFLEXu.

Ani molekula nečistot

EFAFLEX se svými vraty do čistých a kontrolovaných provozů musí splnit striktní kritéria ve třech hlavních oblastech – tlak, vlhkost a teplota. Vrata totiž patří mezi nejdůležitější komponenty ve výrobním procesu. Při porovnání uvedených parametrů jsou speciální vrata EFAFLEX série CR opravdu výjimečná. Své konkurenty předčí zejména díky svému osvědčení o způsobilosti pro čisté prostory třídy ISO 6 a také ISO 5. Rychloběžná vrata jsou také velmi těsná a mají hladké tvary bez vystouplých hran – to umožňuje jejich snadné čištění a omezuje usazování nečistot. Vrata EFAFLEX jsou ojedinělá také tím, že produkce emisí je v porovnání s konkurenčními řešeními opravdu nejnižší. Tohoto efektu je dosaženo unikátním technologickým řešením, které je mimořádné v mnoha směrech. Obsahuje nízké množství komponent, vynikající přesnost výroby, konstrukci bez tolerancí a závěsy bez oděrů. Každá vrata mají motor navržený do daných podmínek a díky optimálnímu vyladění průběhu otáčivého momentu dosahují nejnižší možné spotřeby proudu a také prodloužení životnosti vrat.

„Splnění přísných kritérií v oblasti čistých prostor včetně potřebné certifikace je pro nás samozřejmostí. Významným faktorem při rozhodování je však také hospodárnost provozu, snadnost čištění, spolehlivost vrat a profesionální servisní podpora. Všechny naše požadavky v těchto parametrech vrata a služby od EFAFLEXu naprosto splňují.“

Dušan Vladař, Pharma Engineering Director, TEVA

Vrata zaručují minimální ztráty vzduchu i při vysokých rozdílech tlaku, a dokonale tak uzavírají prostory s různými tlakovými podmínkami – tím je garantováno, že se z předchozího prostředí do výroby nedostane ani molekula nečistot, a výrobní část je tedy naprosto sterilní. Velkou předností je jejich úctyhodná rychlost 2,5 m/s, která zvyšuje hospodárnost v čistém prostoru, redukuje ztrátu vzduchu a snižuje i zatížení filtrů. To vše při bezproblémovém zvládnutí až 200 tisíc cyklů za rok.

„Tisíce vrat od EFAFLEXu v čistých prostorech po celém světě jasně hovoří o jejich kvalitách. Je to i výsledek našeho vlastního vývoje, díky kterému naše vrata splňují všechna přísná kritéria a drží potřebné certifikace, mimo jiné ISO 5 a ISO 6. Taky se snadno čistí a je na ně maximální spolehnutí. To všechno jsou důvody, díky nimž se nám daří získávat nové klienty, kteří s námi pak dlouhodobě spolupracují.“

Ladislav Kos, EFAFLEX

Ve vývojovém centru EFAFLEXu navíc pečlivě sledují stoupající počet standardů a norem, které kladou stále vyšší nároky na dodavatele vratových systémů. Díky tomu mají zákazníci jistotu, že dodaná vrata splňují i ty nejnovější požadavky a že se na ně mohou bez obav spolehnout.

Klient

TEVA CZECH INDUSTRIES s.r.o. Opava
Roční obrat přes 2 miliardy korun (2014).
Dvojka českého generického trhu.
Portfolio s více než 220 léčivy.
Ročně dodává více než 19 milionů balení léčiv.
Zaměstnává cca 1 500 lidí.

Teva Pharmaceutical ve světě
Teva Pharmaceutical Industries Ltd působí od roku 1901.
Přímé zastoupení v 60 zemích světa, 70 výrobních závodů ve světě.
Výroba nových generických léků i vylepšování těch stávajících.
Vývoj speciálních léčiv.
Léčiva v oblastech CNS, onkologie, bolesti, respiračních a ženských onemocnění.

EFAFLEX

EFAFLEX v Tevě – celkem 83 rychloběžných vrat série CR EFAFLEX.
Řada CR EFAFLEX pro čisté prostory je charakteristická snadnou čistitelností, vzduchotěsností při zatížení v tlaku, antistatickými závěsy a vysokou rychlostí při počtu až 200 tisíc cyklů za rok. Tato vrata také splňují certifikovaný limit emise částic a požadavky GMP. Vrata řady CR mají také certifikaci a osvědčení o způsobilosti pro čisté prostory podle EN ISO 14644-1 až do třídy ISO 5 a ISO 6.
Sdílet

Proč mít vrata od Efaflexu

 1. Certifikace až do tříd ISO 6 a ISO 5
 2. Dokonalé uzavření prostor s různými tlakovými podmínkami
 3. Snadné čištění
 4. Speciální konstrukce s nízkým množstvím komponent
 5. Vynikající přesnost výroby, konstrukce bez tolerancí a závěsy bez oděrů
 6. Nejvyšší rychlost 2,5 m/s, která zaručuje malé zatížení filtrů a redukuje ztráty vzduchu na minimum
 7. Nejnižší možná produkce emisí
 8. Vzduchotěsnost při zatížení v tlaku
 9. Výroba vrat přímo v České republice
 10. Spolehlivý provoz při počtu až 200 tisíc cyklů za rok
 11. Vlastní servis zajišťovaný přímo pracovníky Efaflexu
 12. Výroba většiny náhradních dílů do 24 hodin

Galerie

Chci vědět více