KLAUS TIMBER – nejmodernější výroba palet

Úspěšnou firmu na výrobu atypických dřevěných obalů založil již v roce 1998 Marcel Klaus. Ten je také vítězem soutěže EY Podnikatel roku 2022 Plzeňského kraje a patří mezi top 5 nejlepších podnikatelů České republiky. Tohoto úspěchu dosáhl díky důrazu na inovace a sázce na instalaci nejmodernějších technologií, které dokážou splnit všechny nároky zákazníků, včetně těch atypických. Proto je součástí nového výrobního areálu i třináctero rychloběžných vrat EFAFLEX, která vynikají svou rychlostí otevírání i spolehlivostí provozu. Rychlost vrat pak kromě efektivity logistických procesů přispívá i k úspoře energií.

Ze západních Čech do celého světa

Společnost ze západních Čech vyrábí palety či bedny uzpůsobené podle specifikace přepravovaného zboží. Ty pak vyváží do celé Evropy, odkud s přepravovaným zbožím putují do celého světa. K úspěšnému rozvoji firmy přispělo v roce 2019 i vybudování zcela nového výrobního areálu o rozloze 50 tisíc čtverečních metrů, kde našlo uplatnění zmiňované třináctero vrat od společnosti EFAFLEX. Rychloběžná vrata jsou instalována v rámci celého areálu a přispívají k hladkému průběhu logistických provozů. 

Do nového výrobního areálu, který jsme otevřeli v roce 2019, jsme chtěli jen ty nejmodernější technologie. Palety vyrábíme různými způsoby, mimo jiné máme moderní paletovací linky i roboty. Do takovéhoto provozu pak potřebujeme i vrata, která zvládnou vysoké zatížení a budou stačit našim logistickým nárokům. Proto jsme vybrali vrata EFAFLEX, která jsou rychlá a spolehlivá a zvládnou vysoké zatížení.

Vojtěch Milota, KLAUS TIMBER

Rychlá vrata pro úsporu energií a spolehlivou logistiku

Na opláštění nového areálu jsou zabudovaná vrata EFA-STR, která vynikají nejvyšší rychlostí otevírání, jež dosahuje až 4 m/s. Úctyhodné rychlosti vrat je dosaženo zásluhou unikátní spirálové technologie, díky níž jde o nejrychlejší průmyslová vrata na světě. Tato vrata mají také garantovaný roční počet 250 tisíc otevíracích cyklů, což je číslo, kterého například sekční vrata nikdy nemohou dosáhnout. Vrata také vynikají vysokou odolností proti větru. 

Rychlost vrat není ale důležitá jen pro logistiku, má pozitivní dopad také na šetření energiemi. Díky vysoké rychlosti otevírání (i zavírání) se vrata otevírají jen na nezbytně dlouhou dobu. Krátká doba otevření zajišťuje, že se z temperovaných hal zbytečně nevyvětrá draze vyrobené a nakoupené teplo. K úspoře energií pak přispívá i kvalitní izolace vrat. 

Nové moderní provozy vyžadují vybavení na té nejvyšší úrovni. To se týká i průmyslových vrat, která musejí stačit neustále se zvyšujícím logistickým nárokům. To je i případ společnosti KLAUS TIMBER, kde chtěli rychlá a spolehlivá vrata na opláštění budovy nejen kvůli logistice, ale i kvůli energetickým úsporám. Proto padla volba na vrata EFAFLEX. 

Magdaléna Chodorová, EFAFLEX

Rychloběžná vrata s průhledovými lamelami 

Kromě výše uvedených předností mají vrata EFA-STR ve dvoreckém areálu ještě jednu speciální úpravu. Tou jsou kvalitně izolované průhledové lamely na všech instalovaných vratech, díky kterým jsou v interiérech lepší světelné podmínky. Průhledové lamely také přispívají k vyšší bezpečnosti, protože je dobře vidět, co se děje na obou stranách vrat. 

Rychlost a spolehlivost

Společnosti KLAUS TIMBER a EFAFLEX toho mají navíc hodně společného. Obě firmy kladou velký důraz na rychlost a spolehlivost. Ve firmě KLAUS TIMBER proto mají pro rychlé vyřizování objednávek a přepravu výrobků vlastní kamionovou dopravu. Ve společnosti EFAFLEX jsou schopni vyrobit většinu náhradních dílů do 24 hodin. Mají také specializované servisní týmy, které tvoří přímo zaměstnanci firmy. Tím se liší od většiny ostatních dodavatelů vrat, kteří si na servisní zásahy najímají třetí strany. KLAUS TIMBER

Společnost založená v roce 1998 Marcelem Klausem sídlí v západních Čechách.
Firma se specializuje na výrobu atypických dřevěných palet a funguje ve třech výrobních areálech – ve Dvorci, Kladrubcích a Drahkově.
Obrat za rok 2022 přesáhl 2 miliardy korun.

EFAFLEX ve firmě KLAUS TIMBER

Vrata jsou součástí moderního areálu ve Dvorci o rozloze 50 tisíc metrů čtverečních.
Vrata jsou součástí areálu od roku 2019.
Doposud bylo instalováno 13 ks vrat:
1 ks EFA STR-L ACS-DS – vrata s anticrashovým (samoopravovacím) systémem,
12 ks EFA STR s rychlostí otevírání až 4 m/s a roční garancí 250 tisíc cyklů.
Sdílet

Zajímavosti

V rámci moderního areálu jsou instalována i jedna vrata s označením EFA STR-L ACS-DS. Ta jsou umístěna na výjezdu dopravníku, kterým proudí hotové palety na rampu. Vrata mají samoopravovací systém, díky němuž přispívají k plynulému a bezpečnému provozu distribuce palet. 

Proč mít vrata od Efaflexu

 1. Unikátní rychloběžný vratový systém
 2. Nejrychlejší vrata na trhu
 3. Možnost výběru z 65 typů vrat
 4. Certifikace vrat pro jednotlivé segmenty
 5. Individuální velikost vrat
 6. Výroba největších vrat na trhu se zvýšenou odolností proti větru
 7. Dokonalé těsnění vrat
 8. Splnění individuálních požadavků pro každý výrobní prostor
 9. Výroba vrat přímo v České republice
 10. Spolehlivý provoz při počtu až 250 tisíc cyklů za rok
 11. Vlastní servis zajišťovaný přímo pracovníky Efaflexu
 12. Výroba většiny náhradních dílů do 24 hodin

Galerie

Chci vědět více