LAUFEN – švýcarská kvalita a design

Historie prvního výrobce sanitárních zařízení v Evropě je opravdu dlouhá a sahá až do 19. století. Konkrétně do roku 1892, kdy tři vizionáři ve Švýcarsku založili firmu, která se původně zabývala výrobou cihel a slínku. Ze skromných začátků, zejména díky vysoké kvalitě produkce a rozrůstající se šíři sortimentu, firma postupem let vyrostla v globálního hráče se sanitární technikou a výrobními závody po celém světě. Dva z nich jsou i v České republice, kde je hned sedmero rychloběžných vrat EFAFLEX. 

Inovace, prémiové produkty a funkčnost 

To jsou atributy, které jsou spojovány s výrobky LAUFEN, stejně jako s rychloběžnými vraty EFAFLEX. Významné investice do rozvoje firmy s důrazem na inovace i kvalitu se týkaly i modernizace vlastního areálu, kde postupně došlo k instalaci rychloběžných vrat EFAFLEX. Ta byla vybrána nejen proto, že se mohou pyšnit titulem nejrychlejší vrata světa, ale i pro další přednosti. Mezi ty patří spolehlivost, odolnost i ve vysoce namáhaných prostředích, dlouhá životnost a v dnešní době čím dál důležitější úspora energií. 

V našich provozech vyrábíme sanitární keramiku té nejvyšší kvality s důrazem na design a kvalitu provedení. Naše výroba je energeticky náročná a proto klademe důraz na maximální efektivitu využití energií. Rychloběžná vrata EFAFLEX nám pomáhají tyto cíle plnit a stejně tak přispívají k příjemnějšímu pracovnímu prostředí pro naše zaměstnance. 

Jan Parma, Technik údržby a investic

Nejrychlejší vrata, která šetří náklady

Proč je rychlost vrat tak důležitá a jak může šetřit energie? Odpověď je opravdu jednoduchá – rychloběžná vrata mají výrazně vyšší rychlost otevírání než ta sekční. Vysoká rychlost otevírání a zavírání tak brání úniku tepla mezi prostory nebo ven z budovy a významně přispívá k úsporám energie. To je i případ provozů společnosti LAUFEN, kde je ve vnitřních v provozech teplo, které odtud díky rychlému otevírání a zavírání vrat neuniká z provozů. A ještě jedna věc stojí za zmínku – rychlost vrat výrazně omezuje průvan v provozech. Díky tomu se zbytečně nevíří nečistoty ani prach. 

Jaká vrata tedy ve společnosti LAUFEN mají a kdy začala spolupráce? První vrata byla instalována v roce 2015 a dnes je v provozech společnosti LAUFEN hned sedmero vrat. Dvoje spirálová vrata EFA-SST Premium jsou v opláštění budov v zateplené verzi a šetří hned dvakrát – díky kvalitnímu zateplení a rychlostí otevírání a zavírání. Mezi provozy jsou pak čtvery vnitřní fóliová vrata EFA-SRT, která jsou konstruována na vysoké zatížení a která ročně hravě zvládnou až 150 tisíc otevíracích cyklů.  Ve firmě najdeme ještě jedna vrata EFA-SST Essential s rychlostí otevírání 0,5 m/s a garancí minimálně 100 tisíc cyklů ročně

První vrata jsme instalovali v roce 2015 a od té doby přibylo ještě dalších šestero. Hlavním benefitem vrat EFAFLEX je rychlost otevírání, která při neustále rostoucích cenách energií dokáže ušetřit stále vyšší částky za energie. Mezi přednosti našich vrat i patří i rychlost servisu a také roční garance pro vysokého počtu otevíracích cyklů našich vrat. Tím se vrata EFAFLEX výrazně odlišují od běžných sekčních vrat, která vysoká zatížení nezvládají. 

Pavel Jurčík, EFAFLEX

Švýcarská preciznost a česká tradice 

Společnost LAUFEN je v Česku už několik dekád. Do České republiky vstoupila už v roce 1991, kdy koupila Jihočeskou keramiku v Bechyni – závod, který se také mohl pyšnit dlouhou výrobou koupelnové keramiky. Dalším důvodem pro spojení byl i fakt, že v Bechyni sídlí nejstarší střední průmyslová škola keramická v Česku, která dlouhodobě vychovává odborníky a předává zkušenosti a znalosti nabyté předchozími generacemi. Nebyla to ale jediná akvizice v České republice. Tou další byla koupě Keramických závodů ve Znojmě v roce 1995. I zde se jednalo o vstup do výrobního závodu s dlouhou tradicí. 

Výroba průmyslové keramiky ve Znojmě totiž sahá až do roku 1878. V té době se jednalo o jediný závod se strojovou výrobou na evropském kontinentu. Zpočátku se zde vyrábělo kvalitní nádobí a majolika, postupem času se sortiment rozšiřoval a ve dvacátých letech minulého století se výroba zaměřila na keramická umyvadla, vany a dřezy. Oba závody se spojily a staly se součástí společnosti LAUFEN CZ. Následně se staly součástí španělské skupiny Roca, kam kromě  značky Laufen patří také Roca a Jika.

 

LAUFEN

Výrobce sanitární techniky vysoké kvality a špičkového designu s globální působností
V Česku je od roku 1991, v současnosti má dva výrobní závody – jeden ve Znojmě a druhý v Bechyni.
Mezi nejznámější produkty firmy patří umyvadla, klozety, vany, sprchové vaničky i speciální výrobky a instalační systémy.

EFAFLEX ve společnosti LAUFEN

Celkem instalováno 7 ks vrat
2 ks vrata EFA–SST Premium – venkovní vrata v zateplené verzi pro pro uzavírání hal, která se vyznačují vysokou spolehlivostí a hravě zvládají stovky otevíracích cyklů denně.
4 ks vrat EFA-SRT – vnitřní fóliová vrata s možností vysokého zatížení
1 ks vrata EFA-SST Essential – vrata s rychlostí otevírání 0,5 m/s. Mají roční garanci minimálně 100 tisíc otevíracích cyklů.


Sdílet

Proč mít vrata od Efaflexu

 1. Unikátní rychloběžný vratový systém
 2. Nejrychlejší vrata na trhu
 3. Možnost výběru z 65 typů vrat
 4. Certifikace vrat pro jednotlivé segmenty
 5. Individuální velikost vrat
 6. Výroba největších vrat na trhu se zvýšenou odolností proti větru
 7. Dokonalé těsnění vrat
 8. Splnění individuálních požadavků pro každý výrobní prostor
 9. Výroba vrat přímo v České republice
 10. Spolehlivý provoz při počtu až 250 tisíc cyklů za rok
 11. Vlastní servis zajišťovaný přímo pracovníky Efaflexu
 12. Výroba většiny náhradních dílů do 24 hodin

Galerie

Chci vědět více