Letiště České Budějovice

Od června 2019 je na českobudějovickém letišti nový moderní terminál. Investice ve výši více než půl miliardy korun má regionu přinést větší konkurenceschopnost a také jeho přitažlivost pro potencionální návštěvníky. Kromě nového parkoviště a přístupové komunikace zpříjemní cestujícím odlet nebo návrat z cest také rychloběžná vrata EFAFLEX.

Rychlost na dálkové ovládání

V areálu letiště jsou instalována dvoje rychloběžná zateplená vrata EFAFLEX SST-ECO. Důvodů pro jejich instalaci bylo hned několik. Kromě zdařilého designu prosvětlených vrat, který zajišťují průhledné lamely EFA-CLEAR z akrylového skla, je to především jejich rychlost a konstrukce.

Letiště České Budějovice má ambici být standardním regionálním letištěm, které se stane pomyslnou vstupní branou do Jihočeského kraje. Věříme, že vrata Efaflex nám v tomto našem cíli budou užitečným pomocníkem.“

Ing. Robert Kala, náměstek ředitele Jihočeského letiště České Budějovice

Rychlost otevírání vrat zvyšuje komfort cestujících – haly se zbytečně nevětrají ani nehrozí žádný průvan, a rychlé otevírání i zavírání navíc šetří energie, stejně jako jejich zateplení. Vrata tak kromě pohodlí přispívají i k hospodárnosti provozu. Konstrukce vrat pak zaručuje jejich dlouhou životnost a spolehlivost. Garantovaný roční počet 200 tisíc otevíracích cyklů hovoří za vše. Vrata jsou na přání investora s otevíráním na dálkový ovladač.

EFAFLEX kromě vlastních vrat instaloval na letiště formou subdodávky i další prvky, a to protipožární uzávěry a rolovací hliníkové mříže. Vše proběhlo podle plánovaného harmonogramu, a to včetně odzkoušení a zaškolení obsluhy.

Moderní letiště

Novinek na letišti, o které se pro své vlastníky, Jihočeský kraj a město České Budějovice, stará společnost Jihočeské letiště České Budějovice, je ale mnohem víc. Patří mezi ně například osvětlení dráhy, meteorologické vybavení a rentgeny u odbavení. Mezi nejdůležitější technologie, které zajišťují bezpečný letecký provoz, patří navigační systém. Ten umí navádět stroje na mezinárodních letištích v noci, za mlhy a za ztížených podmínek.

Vrata EFAFLEX najdete ve všech průmyslových provozech, ale i na místech, kde je na první pohled nikdo nečeká. Takovým případem je třeba Letiště České Budějovice, které také potřebuje rychlá a spolehlivá vrata. Navíc v designu, jenž splňuje i estetické nároky.“

Ladislav Kos, EFAFLEX

Práce na modernizaci letiště trvaly necelé dva roky – začaly na podzim roku 2017 a v červnu 2019 bylo letiště po schválení Úřadem pro civilní letectví uvedeno do zkušebního provozu. To znamená, že ho nyní mohou využívat letadla do rozpětí křídel 24 metrů, ultralighty a vrtulníky. V současné době začíná jednání se jmenovaným úřadem o povolení mezinárodního letiště, které odhadem potrvá tento a příští rok. Během té doby je otevřený prostor pro jednání s leteckými společnostmi, které by mohly do Českých Budějovic létat a naplnit tak záměr přilákat do tohoto regionu nové turisty.

Letiště České Budějovice

Otevření terminálu: červen 2019
Areál ve zkušebním provozu
V jednání je povolení mezinárodního veřejného letiště (s Úřadem pro civilní letectví)
Předpokládané získání povolení je očekáváno v roce 2020

EFAFLEX NA LETIŠTI

2× rychloběžná spirálová vrata EFA SST-ECO
Zateplená pro lepší komfort cestujících a úspory energie
Garantovaný počet otevření 200 tisíc ročně
Otevírání na dálkový ovladač
Vrata jsou částečně prosklená
Sdílet

Proč mít vrata od Efaflexu

 1. Unikátní rychloběžný vratový systém
 2. Nejrychlejší vrata na trhu
 3. Možnost výběru z 65 typů vrat
 4. Certifikace vrat pro jednotlivé segmenty
 5. Individuální velikost vrat
 6. Výroba největších vrat na trhu se zvýšenou odolností proti větru
 7. Dokonalé těsnění vrat
 8. Splnění individuálních požadavků pro každý výrobní prostor
 9. Výroba vrat přímo v České republice
 10. Spolehlivý provoz při počtu až 250 tisíc cyklů za rok
 11. Vlastní servis zajišťovaný přímo pracovníky Efaflexu
 12. Výroba většiny náhradních dílů do 24 hodin

Galerie

Chci vědět více