Meiller Kipper – sklápěcí nástavby a návěsy

Rodinná firma z bavorského Mnichova si své dobré jméno po celém světě vydobyla díky výrobě a distribuci sklápěcích nástaveb a návěsů i osvědčené hydrauliky MEILLER. Její výrobky zdobí prvotřídní kvalita, spolehlivost, dlouhá životnost a servis, který zákazníky nikdy nenechá na holičkách. To jsou stejné parametry, kterými se mohou pyšnit i vrata EFAFLEX. Ta jsou ve výrobním areálu firmy od roku 2021. 

Z kovárny do celého světa 

Všechny zmíněné klady se odvíjí od absolutní orientace na nejvyšší technickou kvalitu výrobků. Tím se ostatně může firma pyšnit už od svých počátků, které sahají opravdu daleko – konkrétně do 19. století, kdy podnik v roce 1850 založil kovář Lorenz Meiller. Z původních tří kováren se velmi rychle zformovala firma, která se díky rozšíření sortimentu o stavební nářadí a navijáky stala dodavatelem lesnického a stavebního průmyslu. V následujících dekádách díky inovacím a rozšiřování sortimentu pronikla na světové trhy s celou řadou inovativních výrobků.  

Při výběru dodavatele průmyslových vrat jsme měli vysoké nároky. Hledali jsme vrata, která budou spolehlivá a konstruovaná na vysoké zatížení. Přesně taková jsme našli u společnosti EFAFLEX, která také nabízí špičkový servis a doplňky, které zvyšují bezpečnost na pracovišti.   

Štefan Abdulrahman, jednatel společnosti F.X. MEILLER Slaný

Vrata pro velké zatížení 

V České republice je Meiller od 90. let minulého století. Od roku 2021 jsou součástí areálu ve Slaném i vrata EFA-SST-ECO s průhlednými lamelami v zateplené verzi, která osazena do nové výrobní haly. Vrata se vyznačují poměrně velkým rozměrem – jsou široká 6 a vysoká 4 metry. Důvodů, proč volba padla právě na tato vrata EFAFLEX, je hned několik – jsou konstruovaná na vysoké zatížení (konkrétně na 200 tisíc cyklů ročně) a jsou spolehlivá a úsporná. 

Světelná mříž a EFA-Tronic pro větší bezpečnost

Nejsou to ale jen tyto přednosti, proč si ve společnosti F.X. MEILLER Slaný vybrali vrata EFAFLEX. Součástí dodávky vrat jsou i periferie, které zvyšují bezpečnost provozu. Na prvním místě je třeba zmínit infračervenou světelnou mříž EFA-TLG. Ta se montuje do bočních vedení vrat a zajišťuje samočinné sledování provozu. Pokud se v prostoru vrat při zavírání objeví člověk nebo třeba vozidlo, světelná mříž vrata ihned zastaví a nemůže dojít ke kolizi. 

Kromě světelné mříže přispívá k bezpečnému provozu i řídicí jednotka EFA-TRONIC, která koordinuje motor společně s převodovkou, brzdou, frekvenčním měničem a bezpečnostními zařízeními. Díky velkému množství vstupů je tak možné připojit prakticky jakékoli periferie. Bezpečnost provozu zvyšují i průhledné lamely, které umožňují sledovat to, co se před vraty děje, i když jsou zavřená. 

Vrata EFAFLEX mají řadu předností. Kromě rychlosti a spolehlivosti jsou také ve špičkovém provedení a disponují řadou periferií, které zvyšují bezpečnost. V případě této zakázky se jedná o instalaci světelné mříže a řídicí jednotky EFA-Tronic. 

Jan Švancara, EFAFLEX

Široká nabídka a skvělý servis

Není toho málo, co dokážou ve firmě F.X. MEILLER Slaný pro své zákazníky vyrobit. Zjednodušeně řečeno, na jedné adrese najdete vše od hydrauliky až po sklápěcí nástavby s možností individuálního rozšíření podle požadavků zákazníků. Konkrétně jednoramenné či dvouramenné nosiče kontejnerů, třístranné sklápěče, zadní sklápěče nebo sklápěcí návěsy. Významnou součástí nabídky je i hydraulika pro komunální techniku, která je dimenzována speciálně pro použití v zimním i letním provozu. 

Stejně jako u společnosti EFAFLEX je i ve firmě F.X. MEILLER Slaný kladen důraz na špičkový servis, který zajistí nejlepší dosažitelnost i rychlé a spolehlivé dodávky náhradních dílů. A ještě v jedné věci jsou si obě společnosti podobné – disponují řadou certifikací, které potvrzují nejvyšší kvalitu a spolehlivost jejich výrobků.

Meiller Kipper

Výrobce specializovaný na výrobu a distribuci sklápěcích nástaveb a návěsů.
V České republice působí od 90. let ve výrobním závodu ve Slaném.
Vyrábí nosiče kontejnerů, sklápěče nebo sklápěcí návěsy.
Originální hydraulika MEILLER je součástí výroby nástaveb a návěsů. Hydraulika spolehlivě funguje i v extrémních podmínkách, je odolná vůči opotřebení a znečištění.

EFAFLEX v Meiller Kipper

V areálu firmy F.X. MEILLER Slaný jsou jedna vrata EFA-SST-ECO s průhlednými lamelami v zateplené verzi.
Rozměr vrat 6 × 4 m.
Garance 200 tisíc cyklů ročně.
Vrata mají prvky pro vyšší bezpečnost:
světelnou mříž,
řídicí jednotku EFA-Tronic.
Sdílet

Zajímavosti

Vrata disponují infračervenou světelnou mříží, která v prostoru vrat zabraňuje střetům s vozidly či pracovníky.

Proč mít vrata od Efaflexu

 1. Bezpečná komunikační technologie je založená na PROFINETu, standardizovaná normou 61784-3-3, kterou splňuje.
 2. Unikátní variabilní vrata vhodná do každého provozu
 3. Nejrychlejší vrata pro robotické provozy
 4. Speciálně zesílená konstrukce
 5. Technologie umožňující komunikaci vrat s robotem
 6. Bezpečnost a ochrana robotických zařízení
 7. Bezpečnost a ochrana lidí
 8. Splnění individuálních požadavků pro každý výrobní prostor
 9. Výroba vrat přímo v České republice
 10. Spolehlivý provoz při počtu až 200 tisíc cyklů za rok
 11. Vlastní servis zajišťovaný přímo pracovníky Efaflexu
 12. Výroba většiny náhradních dílů do 24 hodin

Galerie

Chci vědět více