NEVA – špičkové venkovní žaluzie

Výroba venkovního stínění je obor, který zažívá bouřlivý rozmach. Spolu s rozvojem technologií, jež se pojí se stavbou chytrých budov i rodinných domů, rostou i požadavky zákazníků. Ti vyžadují maximální tepelný komfort, dlouhodobě spolehlivý provoz a co nejefektivnější využití energií. Tedy stejné parametry, jakými se mohou pyšnit i všechna vrata EFAFLEX ve výrobním areálu společnosti NEVA v Kralicích na Hané, která je i vítězem soutěže EY Podnikatel roku 2021 v Olomouckém kraji.

Z Česka do celého světa

Nejsou to ale jen tyto přednosti, které obě firmy spojují. Oba výrobci mají společné i to, že jejich produkty najdete prakticky všude na světě – v evropských zemích, Japonsku, Austrálii nebo Jižní Africe. Obě společnosti se také vyznačují tím, že jejich výrobky vznikají ve výrobních závodech v České republice. A je tady ještě jedna věc, která rozhodně stojí za pozornost – jak venkovní stínění od NEVY, tak i rychloběžná vrata EFAFLEX jsou vyráběny přímo na míru každému zákazníkovi. Ten tak nekupuje unifikovaný produkt, ale výrobek, který zohledňuje opravdu všechny jeho požadavky.

Při hledání dodavatele vrat jsme v prvé řadě kladli důraz na spolehlivost. Na první pohled jsou si nabídky vrat velmi podobné a těžko se hledají rozdíly. Ty ale poznáte při běžném provozu. Kvalitní vrata totiž bezpečně fungují i po letech každodenní zátěže. Proto jsme si vybrali vrata EFAFLEX, na která je opravdu spolehnutí. V tom jsou si vrata EFAFLEX podobná s našimi žaluziemi – tam také zákazníci vědí, že i po letech jim budou spolehlivě stínit.

Jaroslav Stříž, NEVA

Rychloběžná vrata ve výrobě venkovního stínění

Venkovní žaluzie, samonosné a fasádní systémy, screenové rolety a široká nabídka příslušenství. To je v kostce základ výrobního programu NEVY. Mezi vlajkovou loď hanáckého výrobce bezesporu ale patří venkovní žaluzie. Ty se stávají nedílnou součástí architektonických návrhů bez ohledu na typ budov. Kontrola množství světla v interiéru i jeho tepelná regulace jsou některé z mnoha výhod, které žaluzie nabízí. Ať už se ale jedná o jakýkoliv výrobek z nabízeného sortimentu, jeho pouť do všech koutů světa začíná průjezdem rychloběžnými vraty EFAFLEX. Těch je od roku 2017, kdy spolupráce začala, již 12 kusů v různých částech provozu.

Mezi nejzajímavější instalace bezesporu patří rychloběžná vrata typu SST-Premium s atypickými rozměry 7 × 3,5 metru. Ta jsou umístěna v přístavbě provozní haly s tloušťkou lamely 80 mm, která zajišťuje lepší izolační vlastnosti zavřených vrat. Díky vysokým rychlostem otevírání, které dosahují až 2,5 m/s, uniká jen málo cenné energie ven nebo mezi prostory.

Rychloběžná vrata EFAFLEX a stínicí systémy od NEVY mají mnoho společného – zákazníky po celém světě, vlastní výrobní závod v České republice a výrobu na míru každému zákazníkovi. V NEVĚ přesně vědí, co jejich zákazníci potřebují a co pro to musí udělat, aby dostáli své pověsti spolehlivého dodavatele. I proto padla při výběru rychloběžných vrat volba na EFAFLEX. 

Petr Emrich, EFAFLEX

Nejrychlejší průmyslová vrata na světě

Dalšími instalovanými rychloběžnými vraty ve společnosti NEVA jsou turbovrata EFA STR-L a SST-L. Turbovrata se pyšní výjimečnou rychlostí otevírání, která v tomto konkrétním případě dosahuje až 3,6 m/s, a řadí je tak mezi vrata s nejrychlejším otevíráním na světě. Tato vrata jsou nejen neuvěřitelně rychlá, ale také nenáročná na údržbu. Navíc jsou konstruována na vysoký počet otevíracích cyklů a jsou také extrémně stabilní.

A jaká další vrata v hanáckém výrobním areálu společnosti NEVA najdete? Kromě již zmiňovaných se jedná o vrata EFA-SRT ECO pro oddělení vstupu mezi jednotlivými halami. Tato vrata vděčí za svoji oblíbenost mezi zákazníky především vynikajícímu poměru cena/výkon. A díky konstrukci nenáročné na místo pro ně není nutná ani zvláštní stavební příprava. Vrata EFA-SRT ECO jsou tak opravdu mnohostranně využitelná.

 

NEVA

Výrobce venkovního stínění, které dodává do celého světa.
Mezi nejdůležitější části výrobního programu patří venkovní žaluzie, samonosné a fasádní systémy, screenové rolety a široká nabídka příslušenství.
Všechny venkovní žaluzie i látkové rolety se vyrábějí přesně na míru podle požadavků zákazníka.

EFAFLEX v Nevě

Spolupráce od roku 2017.
V areálu celkem 12 ks rychloběžných vrat EFAFLEX.
1× SST-PREMIUM s tloušťkou lamely 80 mm pro lepší izolační vlastnosti.
3× turbovrata typu STR-L (2×) a STT-L (1×). Turbovrata se pyšní výjimečnou rychlostí otevírání 3,6 m/s, díky které se jedná o jedny z nejrychlejších vrat na světě. Turbovrata jsou konstruována na vysoké zatížení a jejich oblíbenost je dána i nenáročnou údržbou a vysokou stabilitou.
8× rychloběžná rolovací vrata SRT-ECO.
Vrata STR a STT jsou pro svou pevnost a odolnost používána i jako venkovní vrata.
Sdílet

Zajímavosti

Rychloběžná vrata typu SST-Premium s atypickými rozměry 7 × 3,5 metru umístěná v přístavbě provozní haly s tloušťkou lamely 80 mm.

Proč mít vrata od Efaflexu

 1. Unikátní rychloběžný vratový systém
 2. Nejrychlejší vrata na trhu
 3. Možnost výběru z 65 typů vrat
 4. Certifikace vrat pro jednotlivé segmenty
 5. Individuální velikost vrat
 6. Výroba největších vrat na trhu se zvýšenou odolností proti větru
 7. Dokonalé těsnění vrat
 8. Splnění individuálních požadavků pro každý výrobní prostor
 9. Výroba vrat přímo v České republice
 10. Spolehlivý provoz při počtu až 250 tisíc cyklů za rok
 11. Vlastní servis zajišťovaný přímo pracovníky Efaflexu
 12. Výroba většiny náhradních dílů do 24 hodin

Galerie

Chci vědět více