Rohlik.cz – čerstvé potraviny z pohodlí domova

VELKÁ PECKA. To je oficiální název známého internetového prodejce potravin, který operuje na českém trhu od roku 2014. Ze začátku zásoboval jen obyvatele Prahy a Brna, od těchto prvních krůčků se ale během let rozrostl do pozice významného hráče na trhu s potravinami nejen v tuzemsku, ale i zahraničí. V rámci rozšiřování aktivit došlo také na budování nových skladových prostor. Mimo jiné i těch chladících, kde jsou instalována rychloběžná vrata EFAFLEX.

Nový sklad se zateplenými vraty

Zájem o nakupování z pohodlí domova za poslední roky významně roste. Proto je třeba budovat nové či rozšiřovat stávající skladovací kapacity. Dobrým příkladem, kde používají moderní technologie a vybavení, které kromě jiného zrychlují provoz a šetří energie, jsou sklady Rohlíku. Zvláštní pozornost je pak věnována chladírenským provozům, které musejí splňovat řadu náročných požadavků. Právě proto jsou zde instalována rychloběžná vrata EFAFLEX, která všechny tyto nároky zvládají i při vysokém zatížení. 

Náš obchodní model je založen na vysoce sofistikované a výkonné logistice, kde není čas na žádné prostoje. Současně klademe velký důraz na efektivní hospodaření s energiemi. Proto do našich chladírenských provozů potřebujeme opravdu spolehlivá vrata s dlouhou výdrží a vysokou rychlostí. Vrata musejí mít také odpovídající servis, který zaručí, že v případě nečekané události budou opravdu rychle opravena. Proto používáme vrata EFAFLEX. 

Facility Manager, VELKÁ PECKA

Rychlost, která šetří peníze

Rohlík má propracovaný systém práce se zbožím a tři hlavní sklady. V novém skladě s chladírenským provozem v Chrášťanech u Prahy je instalováno hned desatero vrat EFAFLEX. Patero zateplených vrat s označením EFA-SST-L Premium odděluje vlastní chladící prostory od ostatních částí skladu. Uvnitř chladících prostor je pak ještě dalších patero rolovací vrata EFA-SRT-L ECO, která oddělují jednotlivé úseky chlazených potravin. Logistika Rohlíku je na špičkové úrovni a tomu musí odpovídat i vybavení ve skladech. Právě proto se instalovala vrata EFAFLEX, která jsou konstruována na vysoké zatížení a která hravě zvládnou stovky otevíracích cyklů denně. Navíc se tato vrata mohou pyšnit i rychlým otevíráním a zavíráním. 

Rychlá a spolehlivá vrata potřebují i ve skladu v Praze Horních Počernicích, kde je hned osmero vrat EFAFLEX. Troje vnitřní rolovací EFA-SRT-L ECO, která i zde oddělují různé úseky chlazených potravin. Patero rychlých vrat  EFA-SST-L Premium v zateplené verzi i zde odděluje chladící prostory od dalších částí skladu. A i zde byla rychlost vrat  jedním z nejdůležitějších hodnotících parametrů při výběru. 

Ve skladech, které má Rohlík, nejvíce vyniknou všechny přednosti vrat EFAFLEX. Mezi ty hlavní patří konstrukce na vysoké zatížení s roční garancí otevíracích cyklů, vysoká rychlost otevírání a zavírání, spolehlivost i dlouhá životnost. Tyto parametry potvrzují i vrata na nejfrektovanějším místě jednoho skladu. Ta zvládla 900 tisíc otevíracích cyklů během dvou let. 

Matěj Babák, EFAFLEX

Proč je rychlost vrat tak důležitá? Protože hraje důležitou úlohu při úspoře energií – rychle otevřená a zavřená vrata minimalizují úniky chladu vyrobeného z dodaných energií, které v poslední době prudce zdražily. Další výhodou těchto vrat je jejich spolehlivost a dlouhověkost. Při správném servisu může být klidně životnost vrat i 20 let. Ale není to jen rychlost, která přispívá k hladké logistice. Ve skladu se také myslí na bezpečnost provozu. Proto je u z obou stran vrat instalována indukční smyčka, která se stará o plynulost provozu a zamezuje zbytečnému otevírání vrat. Indukční smyčka je zapuštěná do země a zajišťuje, že se vrata otevírají jen v případě, že se k nim do bezprostřední blízkosti přiblíží manipulační technika. 

Premiant v počtu otevření 

Rychloběžná vrata EFAFLEX jsou i v brněnských skladovacích prostorech Rohlíku. A i zde jsou instalována vrata EFAFLEX, konkrétně šestero vrat EFA-SST Premium v chladírenské části skladu. Důvodem instalace byla jejich odolnost, rychlost a výdrž. Všechny tyto přednosti vrat EFAFLEX se v běžném provozu potvrdily. Jedna vrata na místě s extrémní zátěží za dva roky zvládla celých 900 tisíc otevíracích cyklů, což je těžko napodobitelný výkon. Pro bližší představu – je to v průměru více než 1.000 otevření a zavření každý den po dobu dvou let. 

I zde platí, že kromě spolehlivosti a výdrže vrata EFAFLEX díky rychlosti otevírání a zavírání šetří drahé energie a zamezují úniky chladu ze skladovacích prostor. Součástí instalace vrat EFA-SST Premium byla také integrovaná infračervená mříž pro zajištění vyšší bezpečnosti na pracovišti. Tento bezpečnostní systém bezdotykově zjišťuje i nejmenší překážky, které by mohly ohrozit otevírání nebo zavírání vrat. Je-li něco v cestě, pohyb zavírání se hned zastaví a nedojde tak ke kolizi vrat například s manipulační technikou či pracovníky skladu. 

 Rychlý a spolehlivý servis vrat 

Při výběru vrat pro sklady Rohlíku se kromě požadavků na životnost a spolehlivosti zohlednil také nadstandardní servis ze strany společnosti EFAFLEX. Ve skladech s vysokým zatížením se totiž při sebevětším důrazu na bezpečnost nevyhnou kolizím a poškození vrat. U chladírenských a mrazírenských provozů je toto obzvláště nepříjemné, protože kromě úniku draze vyrobeného chladu mohou být v ohrožení i potřebné skladovací podmínky pro potraviny. Společnost EFAFLEX je schopná vyrobit většinu náhradních dílů do 24 hodin a navíc má vlastní servisní týmy po celé republice. Díky rychlému servisu tak případné poškození vrat nemá nepříjemné následky a provoz skladu ani kvalita skladovacích podmínek nejsou ohroženy. 

VELKÁ PECKA

VELKÁ PECKA – Rohlik.cz je internetový obchod s potravinami.
Založeno v roce 2014.
Podnikání zahájil v Praze a Brně, postupně se rozrůstal i do dalších měst v ČR.
V současné době operuje na trzích v Maďarsku, Rakousku a Německu.
Expanze do dalších evropských zemí se chystá.

EFAFLEX v Rohlik.cz

Vrata EFAFLEX jsou ve skladech Rohlíku v Chrášťanech u Prahy, Praze - Horních Počernicích a v Brně.
Vrata jsou instalována v chladících prostorách skladů.
Chrášťany u Prahy – celkem desatero vrat:
5 x zateplená vrata EFA-SST-L Premium s roční garancí až 250 tisíc otevíracích cyklů a rychlostí otevírání 2,5 m/s.
5 x rolovací vrata EFA-SRT-L ECO, vnitřní vrata pro vysoké zatížení s rychlostí otevírání 2 m/s a roční garancí až 150 tisíc otevíracích cyklů.
Praha - Horní Počernice – celkem osmero vrat:
5 x zateplená vrata EFA-SST-L Premium s roční garancí až 250 tisíc otevíracích cyklů a rychlostí otevírání 2,5 m/s.
3 x rolovací vrata EFA-SRT-L ECO, vnitřní vrata pro vysoké zatížení s rychlostí otevírání 2 m/s a roční garancí až 150 tisíc otevíracích cyklů.
Brno:
6 x zateplená vrata EFA-SST Premium s roční garancí až 250 tisíc otevíracích cyklů a rychlostí otevírání 2,5 m/s.
Sdílet

Zajímavosti

Vrata EFA-SST Premium na místě s extrémní zátěží bez potíží zvládla za dva roky celých 900 tisíc otevíracích cyklů.

Proč mít vrata od Efaflexu

 1. Splnění nejpřísnějších potravinářských norem, jako je např. HACCP nebo certifikace EC
 2. Snadné čištění
 3. Nejvyšší možná rychlost
 4. Špičková izolace vrat
 5. Minimalizace tepelných ztrát
 6. Jedinečná konstrukce, která umožňuje spolehlivý provoz až do minus 30 stupňů
 7. Dokonalé těsnění vrat
 8. Ideální zachování chladícího řetězce
 9. Výroba vrat přímo v České republice
 10. Spolehlivý provoz při počtu až 200 tisíc cyklů za rok
 11. Vlastní servis zajišťovaný přímo pracovníky Efaflexu
 12. Výroba většiny náhradních dílů do 24 hodin

Galerie

Chci vědět více