Rychloběžná vrata pro všechny teplotní režimy

HOPI je česká firma, která se od roku 1992 věnuje logistickým službám. Po 30 letech od založení firma úspěšně podniká v mnoha evropských zemích, kde klientům nabízí komplexní logistické služby té nejvyšší úrovně v souladu s moderními trendy. Proto byla při přestavbě mrazírenských skladovacích prostor v České republice instalována hned troje rychloběžná spirálová vrata EFAFLEX řady TK, vyvinutá speciálně pro chladírenské a mrazírenské provozy s vysokou frekvencí otevíracích cyklů. 

Environmentální strategie pro udržitelné podnikání

V HOPI kladou velký důraz na to, aby jejich podnikání mělo co nejmenší dopad na životní prostředí. Proto zavedli certifikovaný systém environmentálního managementu podle normy ČSN EN ISO 14001:2005 pro skladování, kompletaci, crossdockingové operace, nákup, prodej i dopravu suchého, chlazeného a mraženého zboží. 

Naším dlouhodobým cílem je poskytovat zákazníkům služby na míru jejich potřebám, které jsou zároveň v souladu s trendy udržitelného podnikání. Proto v našem podnikání postupujeme tak, abychom co nejméně zatěžovali životní prostředí. Při rekonstrukci mrazírenského zázemí tak logicky padla volba na vrata EFAFLEX. Jsou to vrata vyvinutá speciálně pro mrazírenské prostory, která jsou spolehlivá a mají dlouhou životnost i v extrémním prostředí mrazu. Díky svým parametrům, konstrukci a také rychlosti otevírání pak také šetří cenné energie. 

Ladislav Kovář, HOPI HOLDING

K ochraně životního prostředí přispívá i využití odpadního tepla, instalace úsporných světelných zdrojů, instalace solárních panelů na střechu skladových hal a řada dalších opatření. Součástí ohleduplnosti k přírodě je i každoroční výsadba stromů. A k udržitelnému způsobu podnikání lze přiřadit i instalaci rychloběžných spirálových vrat EFAFLEX EFA-SST TK. Podle jakých kritérií v HOPI vybírali a proč volba padla na EFAFLEX?

Úspory, spolehlivost, bezpečnost

Při přestavbě skladovacích prostor mrazírny hledali v HOPI dodavatele vrat, který by splňoval veškeré nároky na jejich provoz v místech s nejvyšším zatížením – v místnosti meziprostoru naproti nakládacím rampám, odkud proudí zboží do a z mrazírenských prostor. Mezi požadavky na vrata patřily zejména spolehlivost, dlouhá životnost a také rychlost otevírání (i zavírání) vrat při vysokém počtu otevíracích cyklů v extrémně náročném prostředí mrazírenského provozu. Důležitý byl také požadavek na úsporu energií.

Všechny tyto požadavky splnila rychloběžná spirálová vrata EFA-SST TK-100, vyvinutá speciálně pro mrazírenské a chladírenské provozy. Vrata jsou konstruována speciálně na vysoký počet otevíracích cyklů v extrémním prostředí mrazu (konkrétně pro 200 tisíc cyklů ročně) a jsou opatřena také skvělou izolací. Tu zajišťují 100 mm izolační lamely EFA-THERM. Vrata vynikají i perfektní mechanickou konstrukcí a vynikající těsností. Díky tomu vrata výrazně šetří náklady na energie a spolehlivě přispívají k udržení konstantních klimatických podmínek v mrazírenských prostorách, které jsou nezbytné pro zajištění kvality a trvanlivosti mražených výrobků. 

Pozice společnosti EFAFLEX v dodávkách vrat pro mrazírenské a chladírenské provozy byla vždy silná a v dnešní době ještě posiluje. Vrata řady TK, určená pro tyto provozy, jsou spolehlivá, rychlá, výborně izolují a bez potíží zvládnou 200 tisíc otevíracích cyklů ročně, což jsou parametry, kterých jiní výrobci vrat dosahují jen těžko. V době neustále rostoucích cen energií je tak jejich spolehlivost a rychlost vítaným a účinným pomocníkem při úspoře energií.

Ladislav Mašek, EFAFLEXU celých vrat jsou použity kontaktní ploché topné prvky, které jsou integrovány v obvodových těsnicích profilech a profilu kontaktní lišty. K hladkému chodu vrat přispívá také fakt, že jejich rámy a lamely jsou tepelně oddělené. Díky jedinečné konstrukci vrat jsou hodnoty U až 0,62 W/m2K. Vrata tak lze instalovat v místech s teplotami mezi +30 °C a −30 °C. 

Indukční smyčka pro bezpečný provoz a úsporu energií

Vrata EFAFLEX a příslušenství nabízejí i další benefity. Mezi ně patří zajištění plynulosti a bezpečnosti provozu v okolí vrat, o které se postará indukční smyčka. Ta je zapuštěná do země před i za vraty a je skvělým pomocníkem v provozech s vysokým zatížením. Díky indukční smyčce se vrata otevírají jen tehdy, pokud je v jejich bezprostřední blízkosti manipulační technika. 

Pro provozy s velkým množstvím logistickým procesů je indukční smyčka mnohem lepší volbou než pohybové čidlo. To totiž vrata často otevírá i v případech, kdy to není třeba, a vinou zbytečného otevírání uniká z mrazírenského zázemí draze vyrobený chlad. Indukční smyčka naopak nereaguje na pohyb pracovníků, ale jen na pohyb manipulační techniky v bezprostřední blízkosti vrat. Díky tomu vrata otevírá jen tehdy, pokud je to třeba, a zamezuje tak zbytečnému větrání. Indukční smyčka je v případě zájmu zákazníků standardní součástí dodávky vrat. Její instalace je rychle hotová a lze ji umístit do všech běžných povrchů. 

 

HOPI

Česká logistická firma, která nabízí komplexní logistické služby, včetně skladování a dopravy ve všech teplotních režimech.
V letošním roce slaví 30 let od svého založení – na trhu firma působí od roku 1992, kdy ji v Karlových Varech založil František Piškanin.
HOPI působí kromě České republiky také na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rumunsku.
František Piškanin je držitelem prestižní ceny Ernst & Young Podnikatel roku.

EFAFLEX v HOPI

Vrata instalovaná v mrazírenském zázemí holdingu HOPI
Celkem instalována troje rychloběžná spirálová vrata EFA-SST TK-100 na nakládací rampy.
Tato vrata jsou ideální pro uzavírání silně frekventovaných otvorů mrazírenských a chladírenských provozů.
Vrata EFA-SST TK-100 se vyznačují vysoce kvalitní izolací a rychlostí otevírání, která dosahuje až 2 m/s.
Vrata jsou konstruována pro zatížení až 200 tisíc cyklů ročně.
Sdílet

Zajímavosti

Součástí realizace je i instalace indukční smyčky v podlaze. Ta zvyšuje bezpečnost logistického provozu a zároveň zabraňuje zbytečnému otevírání vrat a úniku chladu z mrazírenských prostor.

Proč mít vrata od Efaflexu

 1. Splnění nejpřísnějších potravinářských norem, jako je např. HACCP nebo certifikace EC
 2. Snadné čištění
 3. Nejvyšší možná rychlost
 4. Špičková izolace vrat
 5. Minimalizace tepelných ztrát
 6. Jedinečná konstrukce, která umožňuje spolehlivý provoz až do minus 30 stupňů
 7. Dokonalé těsnění vrat
 8. Ideální zachování chladícího řetězce
 9. Výroba vrat přímo v České republice
 10. Spolehlivý provoz při počtu až 200 tisíc cyklů za rok
 11. Vlastní servis zajišťovaný přímo pracovníky Efaflexu
 12. Výroba většiny náhradních dílů do 24 hodin

Galerie

Chci vědět více