Rychloběžná vrata v depu České pošty

Česká pošta je jedním z největších tuzemských přepravců balíků. Za rok 2020 jejich počet překročil hranici 52 milionů. Takové množství přepravených zásilek klade vysoké nároky na logistické procesy, zaměstnance i vlastní vybavení zázemí. Jedním z nejvytíženějších míst v celé republice je depo v pražských Malešicích. Tam v roce 2022 v rámci modernizace a zrychlení logistických procesů vyměnili stará vrata za nová, rychloběžná od společnosti EFAFLEX, kterých je hned 14 kusů.

Automatizace provozu a rychlost 

Právě rostoucí počet zásilek a neustále se zvyšující nároky na přepravní firmy stály za rozhodnutím modernizovat malešický areál. Ten je kromě extrémního množství přepravených zásilek výjimečný také tím, že do něj (a i z něj) putují zásilky nejen v poštovních dodávkách, ale i po kolejích. Původní vybavení areálu už nestačilo rostoucím požadavkům, vždyť část vrat na dopravních uzlech nebyla automatizovaná. Některá z nich se musela otevírat a zavírat ručně, což nevyhovovalo rostoucí automatizaci přepravy zásilek v depu. I proto bylo vyhlášeno výběrové řízení na dodavatele nových vrat. V něm díky své nejlepší nabídce zvítězila společnost EFAFLEX.

Přepravní společnosti se zejména v posledních letech musejí vypořádávat s neustále rostoucím objemem zásilek. Proto je třeba provádět veškeré logistické operace maximálně efektivně. Vrata EFAFLEX díky své rychlosti, spolehlivosti a konstrukci na vysoké zatížení významně přispívají ke správnému tempu a spolehlivosti odbavování i doručování zásilek. A to je i důvod, proč jsou vrata EFAFLEX i v malešickém depu České pošty. 

Matěj Babák, EFAFLEX

Spolehlivost a vysoké zatížení vrat

Společnost EFAFLEX v areálu malešického depa instalovala hned třináctero rychloběžných vrat EFA-SST Essential a jedna vrata EFA-SST-L ECO v podstropovém provedení. Důvodem úspěchu ve výběrovém řízení byly přednosti těchto vrat a také vynikající poměr cena/výkon, kterým se tato vrata mohou pyšnit. Jaké přednosti vrat EFAFLEX to byly? Je to především rychlost, spolehlivost, garantovaný roční počet cyklů a také jejich „dlouhověkost“. Právě garantovaný počet cyklů je jednou z významných výhod vrat EFAFLEX v provozu depa, kde se odbavují miliony zakázek, a kde se tak plně využije velkého množství otevíracích cyklů. 

Úspory energie

Dalším benefitem, který vrata EFAFLEX přinášejí, je jejich přínos k úspoře energií. I když to na první pohled nemusí být zřejmé, proč je rychlost vrat tak důležitá, odpověď je jednoduchá. Rychloběžná vrata mají výrazně vyšší rychlost otevírání než ta sekční a mají také delší životnost. Vysoká rychlost otevírání a zavírání vrat brání úniku tepla ven z budovy a významně tak přispívá k úsporám energií, jejichž ceny neustále rostou. K úspoře energií přispívají i lamely vrat tloušťky 40 mm, které díky svým izolačním schopnostem také pomáhají úsporám. Za zmínku určitě stojí rovněž fakt, že instalací nových rychloběžných vrat odpadla nutnost vrata otevírat a zavírat ručně, což kromě úspory energií šetří i čas zaměstnanců depa, kteří se tak mohou věnovat jen odbavování zásilek. 

 

EFAFLEX v depu České pošty

Vrata byla instalována v jednom z největších dopravních dep v Malešicích v Praze.
Celkem instalováno 14 ks vrat.
13 ks vrat EFA-SST Essential s rychlostí otevírání až 0,5 m/s. Roční garance až 100 tisíc otevíracích cyklů.
1 ks vrat EFA-SST-L ECO v podstropovém provedení s rychlostí otevírání až 1,5 m/s a roční garancí 200 tisíc otevíracích cyklů.
Sdílet

Zajímavosti

Součástí vítězné nabídky byla realizace celé zakázky na klíč. Kromě instalace nových rychloběžných vrat proběhla i demontáž a likvidace těch starých, která už dosloužila. Dále pak v rámci zakázky proběhla i stavební příprava otvorů, dodávka a montáž ocelových konstrukcí, oplechování konstrukcí, předělání přívodních kabelů včetně revize a další drobné práce.

Proč mít vrata od Efaflexu

 1. Unikátní rychloběžný vratový systém
 2. Nejrychlejší vrata na trhu
 3. Možnost výběru z 65 typů vrat
 4. Certifikace vrat pro jednotlivé segmenty
 5. Individuální velikost vrat
 6. Výroba největších vrat na trhu se zvýšenou odolností proti větru
 7. Dokonalé těsnění vrat
 8. Splnění individuálních požadavků pro každý výrobní prostor
 9. Výroba vrat přímo v České republice
 10. Spolehlivý provoz při počtu až 250 tisíc cyklů za rok
 11. Vlastní servis zajišťovaný přímo pracovníky Efaflexu
 12. Výroba většiny náhradních dílů do 24 hodin

Galerie

Chci vědět více