SPUR – výroba, nanotechnologie a vlastní výzkum

Akciová společnost SPUR ze Zlína se od svého vzniku zabývá výrobou plastových výrobků a svůj záběr podnikání neustále rozšiřuje. Je to i díky vlastnímu výzkumu, který reaguje na poptávky zákazníků a zájem o nové vlastnosti plastů.

Vlastní výzkum a vývoj rozhoduje

Firma SPUR a.s. působí na trhu již od roku 1992 a za necelé tři dekády ušla obrovský kus cesty, kdy vyrostla ve firmu s ročním obratem přesahujícím 1 miliardu korun a vlastními vývojovými aktivitami. I díky tomu dnes dává práci 240 zaměstnancům a více než polovinu produkce exportuje do zahraničí. O správném směřování zlínské firmy svědčí i to, kde všude její produkty můžeme najít – v automobilovém, oděvním a spotřebním průmyslu, stavebnictví, elektrotechnice, telekomunikacích, v reklamním i obalovém průmyslu.

Rozvoj firmy nezastavila ani koronavirová pandemie. Při ní se ukázaly výhody vlastního výzkumu a vývoje a schopnosti přicházet s novými nápady. Po osmi letech vývoje nanotechnologií pro nejrůznější aplikace v oblasti filtrace vzduchu byla firma schopna okamžitě zareagovat na aktuální potřeby trhu a navýšit výrobní kapacity filtračního materiálu SpurTex a dále začít vyrábět roušky a respirátory z tohoto materiálu. V současnosti na trh dodává ochranné nanoroušky a respirátory SpurTex, které mají vynikající filtrační parametry. Ve SPURu tak ukázali, že soběstačnost výroby roušek a respirátorů a k tomu potřebných materiálů z domácích zdrojů je určitě možná.

Naše provozní prostory musí splňovat ta nejvyšší kritéria týkající se spolehlivosti, bezpečnosti a efektivity provozu. Pro vrata EFAFLEX jsme se rozhodli, protože tato všechna kritéria spolehlivě splňují.

Radek Genzer, vedoucí střediska správy majetku

Rychloběžná vrata ve výrobě

Spolu s rozšiřováním produkce a růstem firmy rostly i požadavky na výrobní prostory, které jsou vzhledem k širokému portfoliu výrobků firmy SPUR opravdu rozmanité. Pro každý provoz tak bylo třeba vybrat specifická vrata, která by plně vyhovovala jeho potřebám. Kromě toho vrata musí být také rychlá, spolehlivá a s dlouhou životností. Proto padla volba na rychloběžná vrata od firmy EFAFLEX, která všechny tyto podmínky splňují.

Šest typů vrat EFAFLEX

Firma SPUR je výjimečná nejen svým širokým sortimentem výrobků, ale i různorodostí požadavků na vrata. Ve většině firem se jedná o jeden až tři typy instalovaných vrat, ve zlínském SPURu mají hned šest typů našich vrat. Jsou to vrata rolovací i spirálová, vrata venkovní zateplená či vrata v podstropovém provedení. Ta jsou elegantním a především funkčním řešením pro provozy s nízkým stropem.

Konkrétně jde o typy SRT ECO, SRT Premium, STR L, STR L v podstropovém provedení (v úpravě pro nízké nadpraží), STT L a SST ECO. Celkově jsme nainstalovali 12 kusů rychloběžných vrat EFAFLEX.

Každý klient je specifický svým zaměřením a produkcí. SPUR pak ještě tím, že ve svých provozech má hned šest různých typů našich vrat. To je dobrým příkladem, že vrata EFAFLEX se hodí opravdu do každého provozu.

Pavel Jurčík, EFAFLEX 

SPUR

Firma založená v roce 1992, dnes v ní pracuje okolo 240 zaměstnanců.
Roční obrat přes 1 miliardu Kč.
Více než polovina produkce směřuje na export.
Zabývá se výrobou plastových výrobků a nanomateriálů.
Je také producentem ochranných roušek a respirátorů SpurTex, které mají vynikající filtrační parametry.

EFAFLEX ve SPURu

Celkem 12 vrat, 6 různých typů
4× SRT ECO – rychloběžná rolovací vrata, ročně zvládnou až 150 tisíc otevíracích cyklů.
1× EFA-SST ECO – venkovní vrata, která se vyznačují vysokou spolehlivostí, hravě zvládají stovky otevíracích cyklů denně.
3× SRT Premium – univerzální vnitřní vrata pro vysoké zatížení, ročně zvládnou až 150 tisíc otevíracích cyklů.
2× STR L, z toho 1× v podstropním provedení (v úpravě pro nízké nadpraží), vrata s nejvyšší rychlostí otevírání až 4 m/s ročně zvládnou až 250 tisíc otevíracích cyklů.
1× STT L – vrata s lamelami z čirého akrylového skla jsou z více než 70 % průhledná, umožňují výhled na obě strany a ročně zvládnou až 200 tisíc otevíracích cyklů.
Sdílet

Proč mít vrata od Efaflexu

 1. Unikátní rychloběžný vratový systém
 2. Nejrychlejší vrata na trhu
 3. Možnost výběru z 65 typů vrat
 4. Certifikace vrat pro jednotlivé segmenty
 5. Individuální velikost vrat
 6. Výroba největších vrat na trhu se zvýšenou odolností proti větru
 7. Dokonalé těsnění vrat
 8. Splnění individuálních požadavků pro každý výrobní prostor
 9. Výroba vrat přímo v České republice
 10. Spolehlivý provoz při počtu až 250 tisíc cyklů za rok
 11. Vlastní servis zajišťovaný přímo pracovníky Efaflexu
 12. Výroba většiny náhradních dílů do 24 hodin

Galerie

Chci vědět více