TBS Telnice – kde jsou autobusy doma

Rychloběžná vrata EFAFLEX najdeme na řadě míst v České republice. Výjimkou není ani areál společnosti TBS (Truck Bus Servis), který leží nedaleko Brna. Firma je autorizovaným dealerem autobusů světoznámé značky IVECO a zabývá se také prodejem ojetých autobusů a vozidel. Jsou zde potřeba spolehlivá a rychlá vrata. Proto se v TBS rozhodli pro nákup celkem desatera nových vrat EFAFLEX. Původní instalovaná vrata v areálu již nevyhovovala rostoucím nárokům provozu. 

Proč vybrat rychloběžná vrata EFAFLEX

Volba na vrata EFAFLEX nepadla náhodou. Před výměnou pomalých a dosluhujících hydraulických vrat v TBS pečlivě zvažovali, kterého dodavatele vratových systémů vyberou. Nejprve provedli podrobný průzkum na internetu, kde mimo jiné narazili na úspěšné realizace rychloběžných vrat EFAFLEX. Tyto instalace je zaujaly, a proto se v TBS rozhodli přesvědčit o funkčnosti rychloběžných vrat v praxi. Ve společnosti EFAFLEX si vyžádali možnost návštěvy u vybraného zákazníka, která také následně proběhla. Po zvážení všech okolností se rozhodli – i přes vyšší investici v porovnání s nákupem sekčních vrat – pro rychloběžná vrata EFAFLEX-SST-Essential s rychlostí otevírání 0,5 m/s. Co o této investici rozhodlo?  

Světlo, rychlost, spolehlivost a bezpečnost

V čem vrata EFAFLEX majitele společnosti TBS přesvědčila? Ve zkratce rozhodly právě čtyři uvedené parametry, které rychloběžná vrata EFAFLEX nabízejí. V první řadě byl splněn požadavek investora na co nejvyšší přístup denního světla do opravárenské haly. Stará vrata byla částečně prosklená, ale bez potřebné termoizolace. V porovnání s těmi starými nabízejí nová vrata mnohem více: ze dvou třetin jsou osazena průhledovými lamelami, které zajišťují podstatně více denního světla v opravdu velké dílně, kde se opravují autobusy. Navíc konstrukce lamel a jejich zpracování zaručují přerušení tepelných mostů, a tudíž přináší velmi dobré termoizolační vlastnosti. 

Před výměnou starých vrat jsme věnovali opravdu hodně času důkladnému zjišťování, které vratové systémy jsou pro naše provozy nejvhodnější. Měli jsme celkem jasné požadavky. V prvé řadě to bylo co nejvíce prosvětlit náš dílenský provoz a v druhé pak uspořit na vytápění dílen. Nejlepší nabídka v tomto ohledu přišla od společnosti EFAFLEX v podobě prosvětlených rychloběžných vrat EFA-SST-Essential. 

Štefan Vorčák, majitel

Rychlé zavírání a otevírání vrat, i v souhře s termoizolačními vlastnostmi lamel, výrazně zlepšily hospodaření s energiemi pro vytápění haly. Stará hydraulická vrata se otevírala velmi pomalu, a proto v chladných měsících docházelo k velkým a především zbytečným únikům tepla. To je po instalaci rychloběžných vrat EFAFLEX již minulostí a v dílně mají pracovníci mnohem lepší tepelný komfort. 

Spolehlivost je jednou z nejdůležitějších vlastností, která vrata EFAFLEX nabízejí. Není tajemstvím, že správně servisovaná vrata EFAFLEX spolehlivě slouží i dvě dekády, což je výkon, který žádná jiná vrata nenabízejí. Je pravda, že prvotní investice do rychloběžných vrat může být v porovnání s nákupem sekčních vrat vyšší. Pokud se ale podíváme na investici do rychloběžných vrat v jejich celém životním cyklu, kdy zohledníme provozní náklady a životnost vratových systémů, je nákup rychloběžných vrat ekonomickým vítězem. 

Vrata EFAFLEX mají řadu předností. Kromě rychlosti, spolehlivosti a dlouhé životnosti k nim patří i jeden méně známý klad, a to možnost využití průhledových lamel na velké ploše při zachování všech vlastností vrat EFAFLEX. Tuto možnost využili v TBS Telnice, kde díky tomu mají zaměstnanci v dílnách více denního světla a v chladných měsících také mnohem lepší tepelný komfort. 

Pavel Jurčík, EFAFLEX

Také je třeba zohlednit bezpečnostní prvky, které vrata EFAFLEX nabízejí. Standardní výbavou je světelná závora a kontaktní lišta. Ta zaručuje okamžité zastavení pohybu vrat, pokud je v cestě jejich pohybu jakákoli překážka nebo třeba pracovník haly. Ke zvýšení bezpečnosti přispívá i velká plocha vrat tvořená průhlednými lamelami, díky nimž je skvěle vidět to, co se děje před nebo za vraty.  

Co v TBS Telnice najdete

V TBS Telnice toho dělají opravdu hodně, a je tak z čeho vybírat. Prodávají, opravují a servisují značkové autobusy IVECO, ale probíhá tam i řada dalších činností. Opravují i autobusy a nákladní automobily jiných značek, realizují přestavby užitkových vozidel i speciální nástavby vozů. V Telnici si také můžete koupit ojeté autobusy nebo nákladní automobily IVECO. 

TBS Telnice

Společnost s více než 20letou tradicí sídlí v Telnici nedaleko Brna.
Firma provozuje prodejní a servisní centrum pro vozidla IVECO.
Nabízí prodej a kompletní servis autobusů a prodej originálních náhradních dílů k nákladním vozům.
Zákazníci zde mohou objednat i speciální nástavby nebo koupit ojeté autobusy nebo nákladní automobily.

EFAFLEX v TBS Telnice

První vrata EFAFLEX byla instalována v opravárenské hale roku 2022, další instalace proběhla v roce 2023.
Celkem bylo instalováno 10 ks vrat EFA-SST-Essential.
Instalovaná vrata jsou ze dvou třetin prosvětlená lamelami EFA-CLEAR, které vynikají vysokou průhledností a výjimečnými termoizolačními vlastnostmi. EFA-SST-Essential mají rychlost otevírání až 0,5 m/s a roční garanci až 100 tisíc otevíracích cyklů.
Sdílet

Zajímavosti

Vrata EFAFLEX-SST-Essential jsou ze dvou třetin průhledná díky lamelám EFA-CLEAR. Tím se výrazně zvýšilo množství denního světla v dílnách, kde probíhá servis autobusů a nákladních automobilů.

Proč mít vrata od Efaflexu

 1. Unikátní rychloběžný vratový systém
 2. Nejrychlejší vrata na trhu
 3. Možnost výběru z 65 typů vrat
 4. Certifikace vrat pro jednotlivé segmenty
 5. Individuální velikost vrat
 6. Výroba největších vrat na trhu se zvýšenou odolností proti větru
 7. Dokonalé těsnění vrat
 8. Splnění individuálních požadavků pro každý výrobní prostor
 9. Výroba vrat přímo v České republice
 10. Spolehlivý provoz při počtu až 250 tisíc cyklů za rok
 11. Vlastní servis zajišťovaný přímo pracovníky Efaflexu
 12. Výroba většiny náhradních dílů do 24 hodin

Galerie

Chci vědět více