Z Pelhřimova do celého světa – Agrostroj

Akciová společnost Agrostroj Pelhřimov je největší výrobce zemědělských strojů v České republice a také největší univerzální kooperant v oblasti zemědělské techniky a užitkových vozidel v Evropě. Když na zemědělské půdě uvidíte jakoukoli techniku, můžete si být jisti, že buď přímo celý stroj, nebo alespoň jeho části pocházejí právě z Agrostroje, firmy, která už dvě dekády využívá ve své rozsáhlé výrobě všech výhod rychloběžných vrat EFAFLEX.

Rekordman v počtu vrat

Před 20 lety byla v Agrostroji osazena první rychloběžná vrata EFAFLEX. Jejich rychlost, spolehlivost a kvalitní servis rozhodly o tom, že i všechna další vrata pro pelhřimovskou firmu s vývozem do celého světa se vyrábějí v Olší u Tábora. A jejich počet je opravdu úctyhodný – v současné době se jedná již o 120 instalovaných vrat EFAFLEX. Nejčastěji se v posledních letech instalují venkovní SST-ECO a vnitřní vrata EFA-STR a EFA-SRT.

Vrata EFAFLEX jsou díky své rychlosti, spolehlivosti a bezpečnosti ve svém oboru opravdu špičkou. Po letech spolupráce mohu s klidným srdcem říct, že EFAFLEX má mou plnou důvěru nejen díky vratům, ale i lidem, na které bylo vždy spolehnutí, a kteří navíc dokážou přicházet s návrhy tvořenými přesně na míru našim potřebám.

Jaroslav Slavík – vedoucí servisu a údržby

Záběr Agrostroje je rozsáhlý. Ve výrobních halách, které zabírají plochu více než 23 hektarů, probíhá výroba finálních strojů, nástrojařská výroba a kooperace pro významné nadnárodní společnosti v oboru zemědělské techniky a výrobce nákladních automobilů, stavebních strojů a vysokozdvižných vozíků. Firma spolupracuje na společném vývoji nových výrobků a zaměřuje se také na vyhraněnější specializaci ve vybraných oborech.

Kde všude v Agrostroji vrata EFAFLEX využívají? Přístup do hal zajišťují právě venkovní SST-ECO v zateplené variantě. Jejich hlavní předností je maximální spolehlivost i při opravdu vysokém počtu otevíracích cyklů, kterých může být klidně 200 tisíc za rok. Zateplení vrat navíc šetří energie nutné na vytápění hal. Vnitřní vrata EFA-STR jsou nezateplená a oddělují jednotlivá pracoviště uvnitř hal. Zajímavostí je využití vrat EFA-SRT. Ta jsou určena pro speciální výrobní pracoviště s měřicími přístroji značky WENZEL. To jsou souřadnicové 3D měřicí stroje, které slouží ke kontrole výrobků různorodých velikostí a které se vyznačují vysokou mechanickou přesností.

Historie s budoucností 

Agrostroj začal psát svou historii už v 19. století, největších úspěchů ale dosahuje v tom jednadvacátém. Akciová společnost bez podílu státu a zahraničního kapitálu dosahuje ročních obratů ve stovkách milionů eur se dvěma a půl tisíci zaměstnanci a neustále roste. Potvrzením kvality výroby je také certifikát ISO 9001:2008. V hodnocení svých zákazníků získala i hodnocení „Dodavatel roku“.

Spolupráce s Agrostrojem trvá ke spokojenosti obou stran bezmála dvě dekády. Na jejím začátku stála jasná vize majitele o směřování a rozvoji firmy s maximálním důrazem na inovace a spolehlivost. To se týkalo i dodavatele vratových systémů, a proto padla volba na EFAFLEX, který do Agrostroje dodal již 120 rychloběžných vrat a spolupráce i nadále pokračuje.

Ing. Miloš Křenek – technický a vývojový ředitel

To, že jde firma správným směrem, dokládá kromě spokojených klientů a rostoucích obratů i mimořádný úspěch v prestižní soutěži EY Podnikatel roku České republiky. V roce 2017 v ní zvítězil Lubomír Stoklásek, majitel a generální ředitel společnosti, který také Českou republiku úspěšně reprezentoval na světovém finále v Monte Carlu.

AGROSTROJ PELHŘIMOV

Založeno 1896
2 500 zaměstnanců, obrat 300 mil. eur
Největší výrobce zemědělských strojů v ČR
Největší univerzální kooperant v Evropě
Vlastní výroba a nástrojárna
Výroba zemědělských strojů a zařízení pro zemědělskou techniku a užitková vozidla

EFAFLEX V AGROSTROJI

Za 20 let spolupráce 120 instalovaných rychloběžných vrat.
V posledních 4 letech instalovány desítky nových vrat.
Nejčastěji instalovaná vrata:
EFA SST-ECO – venkovní vrata, v Agrostroji zateplená. Vyznačují se vysokou spolehlivostí, hravě zvládají 200 tisíc otevíracích cyklů ročně.
EFA-STR – rolovací turbovrata, která se otevírají tou nejvyšší možnou rychlostí 4 m/s. Jsou nenáročná na údržbu, vysoce zatížitelná a extrémně stabilní.
EFA-SRT – univerzální vnitřní vrata, jsou konstruována na extrémně časté otevírání. Jsou vysoce odolná proti průvanu, podtlaku i působení tepla nebo chladu.
Sdílet

Proč mít vrata od Efaflexu

 1. Unikátní rychloběžný vratový systém
 2. Nejrychlejší vrata na trhu
 3. Možnost výběru z 65 typů vrat
 4. Certifikace vrat pro jednotlivé segmenty
 5. Individuální velikost vrat
 6. Výroba největších vrat na trhu se zvýšenou odolností proti větru
 7. Energetická úspornost
 8. Splnění individuálních požadavků pro každý výrobní prostor
 9. Výroba vrat přímo v České republice
 10. Spolehlivý provoz při počtu až 250 tisíc cyklů za rok
 11. Vlastní servis zajišťovaný přímo pracovníky Efaflexu
 12. Výroba většiny náhradních dílů do 24 hodin

Galerie

Chci vědět více