Rychloběžná vrata v sýrárně – Madeta

Tradice výroby sýrů, která se v jižních Čechách předává z otce na syny již více než 110 let, a moderní technologie, které nahradily namáhavou ruční práci. A také rychloběžná vrata EFAFLEX, která díky svým unikátním vlastnostem a rychlosti přispívají firmě MADETA k pevné pozici tradičního výrobce mléčných výrobků nejen v České republice.

Nejmodernější mlékárna

Jedním z nejmodernějších závodů Madety je mlékárna v Plané nad Lužnicí, kde v letech 2016 až 2018 proběhla rekonstrukce a rozšíření výrobního závodu. To kromě jiného obnášelo zavádění nových technologií, automatizaci výroby i instalaci nových vrat EFAFLEX. To vše při těch nejvyšších nárocích na hygienické požadavky a rychlost. I proto je dnes Madeta Planá největším výrobcem tvrdých přírodních a polotvrdých sýrů v České republice.

"Od našich dodavatelů požadujeme splnění všech přísných hygienických norem, které se týkají potravinářského provozu. Vrata EFAFLEX je splňují ve všech ohledech, a navíc jsou opravdu snadno čistitelná a také naprosto spolehlivá."
Monika Bendová, MADETA

Nejrychlejší vrata z ušlechtilé (nerezové) oceli

Rozšiřování a modernizace závodu s sebou nesly i zvýšené požadavky na technologie a vybavení. Proto padla volba na rychloběžná vrata EFAFLEX EFA-SRT EC, která jsou vyrobená z ušlechtilé oceli a charakteristická svou vysokou rychlostí a velmi snadným čištěním (odtud zkratka EC – EASY CLEAN – snadné čištění).

Další vrata, která putovala do závodu v Plané, byla EFAFLEX EFA-SRT ECO. Ta jsou oblíbená a také velmi rozšířená, protože se hodí do všech vnitropodnikových otvorů, kterými často projíždějí vysokozdvižné vozíky nebo procházejí lidé. Jejich velkou výhodou je i to, že se dají snadno propojit s automatickými systémy nebo válečkovými dopravníky. Celou dodávku doplnila vrata EFA-SST Essential, která na potřebných místech provozu zajišťují volný průhled skrz.

Snadné čištění rychloběžných vrat

Nejdůležitějším kritériem pro výběr vrat bylo splnění hygienických norem, jako je např. HACCP, a snadnost čištění. Významnou úlohu při výběru dodavatele hrál i poskytovaný servis a rychlost dodání náhradních dílů. Ve všech těchto aspektech uspěla nejlépe vrata EFAFLEX i díky tomu, že výroba vrat i náhradních dílů je přímo v České republice, stejně jako servisní týmy, tvořené přímo zaměstnanci firmy.

Výroba vrat pro potravinářství s sebou přináší i zvýšené nároky – kromě speciálních podmínek ve výrobě je třeba také používat speciální ušlechtilou (nerezovou) ocel pro potravinářství. Pro tento segment byly také vyvinuty speciální závěsy, které musejí být snadno omyvatelné a čistitelné „mokrou“ i „suchou“ cestou za použití různých chemických přípravků.

"Modernizace a rozšíření závodu v Plané přinesly mnohem vyšší míru automatizace výroby při vysokých hygienických nárocích na všechny dodavatele. Vrata EFAFLEX při výběru uspěla díky splnění všech náročných požadavků, své spolehlivosti, rychlosti a především díky svému snadnému čištění."
Ladislav Mašek, EFAFLEX

Zajímavosti

Součástí dodávky vrat jsou i světelné závory.

MADETA PLANÁ NAD LUŽNICÍ

Největší výrobce tvrdých přírodních a polotvrdých sýrů v České republice.
Výroba sýru holandského typu – Madeland.
Výroba přírodních sýrů Primator, Jihočeský eidam, Moravský bochník, Tylžský sýr.
Výroba Jihočeského másla a Jihočeského pomazánkového.
Závod disponuje zařízením na zahušťování syrovátky, tzv. odparkou.
Výroba přírodních sýrů Kamadet, Blaťácké zlato, taveného sýru Jihočeské Lipno.
Výroba sýrů pro děti – Lipánek a žervé Lipánek.

EFAFLEX V MADETĚ PLANÁ

Celkově je v MADETĚ PLANÁ dosud instalováno 15 vnitřních certifikovaných vrat EFAFLEX.
Vrata EFAFLEX:
11× vrata EFA-SRT EC – velmi rychlá vnitřní vrata se snadným čištěním určená pro potravinářské provozy.
2× vrata EFA-SRT ECO – vrata vhodná pro všechny vnitropodnikové prostory, vyznačují se prostorově úsporným konstrukčním provedením.
2× vrata SST Essential – vrata vhodná pro průměrně frekventované oblasti.

Proč mít vrata od Efaflexu

 1. Unikátní rychloběžný vratový systém
 2. Nejrychlejší vrata na trhu
 3. Možnost výběru z 65 typů vrat
 4. Certifikace vrat pro jednotlivé segmenty
 5. Individuální velikost vrat
 6. Výroba největších vrat na trhu se zvýšenou odolností proti větru
 7. Dokonalé těsnění vrat
 8. Splnění individuálních požadavků pro každý výrobní prostor
 9. Výroba vrat přímo v České republice
 10. Spolehlivý provoz při počtu až 250 tisíc cyklů za rok
 11. Vlastní servis zajišťovaný přímo pracovníky Efaflexu
 12. Výroba většiny náhradních dílů do 24 hodin