SIKO – ty nejlepší koupelny a kuchyně

Koupelny a kuchyně jsou místa, kde trávíme opravdu hodně času a každý z nás má představu, jak by ta jeho měla vypadat. Při jejich rekonstrukci nebo stavbě se však bez odborníků neobejdeme. Jednou z nejvýznamnějších firem v oboru je SIKO, se kterou se zákazníci mohli poprvé setkat v roce 1991. Od roku 2016 jsou součástí jejího úspěšného příběhu i rychloběžná vrata EFAFLEX.

Z Čimelic k úspěchu

Když firma v roce 1991 v jihočeských Čimelicích začínala, nikdo netušil, že za necelých třicet let z ní bude největší prodejce koupelnového vybavení v Česku se showroomy ve všech krajských městech a s tím největším v Praze na Zličíně, který je spojen s renomovanou architektkou Evou Jiřičnou. SIKO je dnes také jedničkou i na slovenském trhu a zastoupení má ve všech tamních 11 regionech a v Bratislavě, kde slovenská expanze začala otevřením velkého showroomu.

"Výdejní sklady s příjmem i výdejem zboží jsou nejvíce exponovanými místy našeho podnikání. Proto je logické, že také musí disponovat tím nejspolehlivějším řešením, které bez jakýchkoli výpadků uspokojí všechny naše potřeby. Rychloběžná vrata EFAFLEX jsou maximálně spolehlivá, a navíc i rychlá. To je přesně to, co v našem provozu potřebujeme."
Ondřej Procházka, provozní ředitel SIKO

Kudy proudí zboží

Všechno zboží ve firmě SIKO proudí k zákazníkům z výdejního skladu skrze jedna jediná vrata. Ta musí spolehlivě a bezpečně zvládnout vysoký počet otevíracích cyklů. Při vlastní rekonstrukci skladovacích prostor na Černém Mostě se naštěstí neopakovala bohužel velmi častá chyba, kdy se na silně zatěžovaná místa projektují běžná sekční či rolovací vrata.

Co nesprávně zvolená vrata způsobí

Stručně řečeno zbytečné ztráty. Běžná sekční vrata nevydrží vysokou četnost otevírání a nejsou tak spolehlivá jako rychloběžná vrata EFAFLEX. Ta jsou k vysokému namáhání přímo určená, a navíc jsou i mnohem rychlejší. V praxi to znamená, že běžná sekční vrata jsou při větším provozu vlastně stále otevřená, což nevyhovuje zaměstnancům ani zákazníkům.

Proto v roce 2016 při zmiňované rekonstrukci areálu na Černém Mostě došlo i na výměnu starých vrat, která nahradila rychloběžná vrata EFA-STT TURBO. Tato vrata podstatně zlepšila komfort na pracovišti, kde výrazně ubylo proudění vzduchu ze zbytečně dlouho otevřených vrat a díky tomu se i významně šetří za energie na vytápění skladu.

"V provozech s velkou obrátkou zboží a maximálním namáháním vrat nejlépe vyniknou přednosti vrat EFAFLEX – jejich rychlost a spolehlivost i při statisícových otevíracích cyklech za rok. Přesně jako ve skladech firmy SIKO, kde svou funkci plní spolehlivě od roku 2016."
Ladislav Mašek, EFAFLEX

Rychlost, bezpečnost a zateplení

Po kladné odezvě byla vrata EFA-STT TURBO v následujícím roce osazena i na příjmu zboží ve stejném objektu. Tím zadavatel spolehlivě pokryl dvě nejvíce zatížená místa svého provozu. Na základě pozitivních zkušeností došlo v roce 2018 i k výměně výdejních vrat ve velkoskladu v Čimelicích, kde byla osazena zateplená varianta rychloběžných vrat typu SST ve třídě Premium.

Pro zvýšení bezpečnosti pracovníků skladu i zákazníků byly instalovány také bezpečnostní prvky. Ve skladu na Černém Mostě to jsou lasery s označením EFA-SCAN, které nepřetržitě snímají celou oblast před vraty a pyšní se i inteligentním rozeznáváním směru, čímž zabraňují zbytečným otevíráním vrat. Ve skladu v Čimelicích byla z prostorových důvodů na přání zákazníka instalována indukční smyčka přímo do podlahy.

Zajímavosti

EFA-SCAN je imunní vůči povětrnostním vlivům, a jedná se tak o jeden z mála laserových systémů, který je vhodný i pro venkovní použití.

SIKO

1991 – založení firmy
Největší specializovaná síť prodej pro vybavení koupelen a kuchyní
Obrat 3,6 mld. korun v 2018
950 zaměstnanců v ČR
Česká republika – 40 poboček
Slovensko – 12 poboček

EFAFLEX v SIKU

2× vrata EFA-STT Turbo
1× zateplená vrata EFA-SST Premium s maximální tepelnou izolací díky lamelám EFA-THERM a garantovaným počtem 250 tisíc otevíracích cyklů ročně
Ovládací prvky EFA-SCAN pro zvýšení bezpečnosti ve skladu na Černém Mostě

Proč mít vrata od Efaflexu

 1. Unikátní rychloběžný vratový systém
 2. Nejrychlejší vrata na trhu
 3. Možnost výběru z 65 typů vrat
 4. Certifikace vrat pro jednotlivé segmenty
 5. Individuální velikost vrat
 6. Výroba největších vrat na trhu se zvýšenou odolností proti větru
 7. Dokonalé těsnění vrat
 8. Splnění individuálních požadavků pro každý výrobní prostor
 9. Výroba vrat přímo v České republice
 10. Spolehlivý provoz při počtu až 250 tisíc cyklů za rok
 11. Vlastní servis zajišťovaný přímo pracovníky Efaflexu
 12. Výroba většiny náhradních dílů do 24 hodin