TAPA TÁBOR – flexibilní obaly a rychloběžná vrata

Výrobní areál AL Invest Břidličná, a.s., TAPA Tábor rozhodně nepřehlédnete. Důvodem je nápaditá výzdoba jednotlivých budov, kterým vévodí pestrobarevní motýli. Ale je toho mnohem více, co můžeme na této společnosti s historií delší než jedno století obdivovat. Dnes je totiž tato firma významným evropským dodavatelem obalů v oblasti flexotisku. Od roku 2003 jsou součástí táborského výrobního areálu i rychloběžná vrata EFAFLEX, kterých je nyní již osmnáct kusů.

Jak to celé začalo

Historie firmy se začala psát ještě za dob Rakouska-Uherska, když byla v roce 1911 založena společnost s ručením omezeným pod tehdejším názvem Lučební továrna. U původního názvu ale nezůstalo a zákazníci firmu znali pod názvy jako třeba Jihočeské papírny, Táborské papírny nebo později TAPA Tábor.

Firma úspěšně prošla všemi nástrahami dvacátého století, kdy její rozvoj nezastavil rozpad mocnářství, dvě světové války, znárodnění ani privatizace po listopadu 1989. Spolu se změnou vlastníků a názvů se měnil i výrobní program společnosti. Jedna z nejzásadnějších změn proběhla v roce 1962, kdy se v táborské firmě začaly vyrábět flexibilní obaly na bázi plastů, kovů, papírů a jejich vzájemných kombinací.

"Jsme firma s bohatou minulostí, ale zajímá nás budoucnost. Proto investujeme do rozvoje firmy významné prostředky. Mezi důležité a zároveň výhodné investice považujeme nákup rychloběžných vrat EFAFLEX pro jejich rychlost, spolehlivost a životnost. Použití rychloběžných vrat zvyšuje komfort a významně snižuje spotřebu energie pro vytápění."
Ing. Stanislav Fořt, technický manažer TAPA Tábor

S produkty z TAPY se potkáváme každý den, i když si to málokdo uvědomí. Výrobní portfolio táborské firmy je totiž opravdu pestré – široká nabídka fólií v roli potištěných flexotiskem, hotové pytle a sáčky i alobal pro gastroprovozy i domácnost. Kde se tedy můžeme s těmito výrobky setkat? Nejviditelnější jsou potištěné obaly na potravinách (müsli, těstoviny, mléčné, mražené a fit výrobky, chipsy, cukrovinky), krmivech pro zvířata a jiných nepotravinářských produktech (prací prášky, hygienické a čisticí prostředky apod.), etikety na PET lahve, potištěné fólie na vaničky a víčka, různorodé druhy sáčků, vyrobených kombinací různých materiálů s rozmanitým systémem zavírání, sáčky na strojní balení pečiva apod.

V hlavní roli rychloběžná vrata EFA-SST ECO

Vzestup firmy a její úspěšná expanze na evropský trh jsou výsledkem investice do lidí i technologií. Významné investice do modernizace se týkaly i vlastního areálu, kde postupně došlo k instalaci rychloběžných vrat EFAFLEX, která se mohou pyšnit titulem nejrychlejší vrata světa. Mezi další přednosti těchto vrat patří vysoký roční počet garantovaných cyklů i jejich „dlouhověkost“. Díky jejich instalaci se zrychlily logistické toky ve firmě i došlo i ke zlepšení pracovních podmínek zaměstnanců, protože vrata se otevírají jen na nezbytnou dobu, a zamezilo se tak zbytečnému větrání a průvanům.

"Spolupráce mezi společnostmi EFAFLEX a TAPA Tábor trvá už téměř 20 let. To, stejně jako neustále vzrůstající počet instalovaných našich vrat v TAPĚ, nejlépe vypovídá o spokojenosti klienta. První vrata EFAFLEX instalovaná v TAPĚ byla vlastně na zkoušku, zdali dokážou splnit všechny požadavky klienta. To se podařilo, a proto se při potřebě instalace dalších vratových systémů v areálu jedná o vrata EFAFLEX."
Ladislav Mašek, EFAFLEX

První vrata EFAFLEX byla nainstalována již v roce 2003. Jednalo se o vrata typu EFA-SST ECO, která se vyznačují vysokou spolehlivostí a hravě zvládají stovky otevíracích cyklů denně. V následujících několika letech pak byla instalována ještě další troje vrata stejného typu.

Druhá dekáda 21. století přinesla další růst firmy a s ním i investice do nových rychloběžných vrat. Celkem se jednalo o dvanáctero vrat, z čehož byly troje protipožární a jedny sekční. Konkrétně se jednalo o rychloběžná vrata EFA-SST ECO a EFA-SRT PREMIUM. Důvodem nákupu dalších vrat EFAFLEX byl fakt, že původní čtvery vrata od společnosti EFAFLEX spolehlivě sloužila ke spokojenosti investora i zaměstnanců. V roce 2020 se rodina vrat rozrostla o další dvoje typu EFA-SST ECO. Celkem tedy bylo k počátku roku 2021 v táborském areálu firmy instalováno celkem 18 vrat.

ALINVEST TAPA TÁBOR

Významný evropský dodavatel obalů v oblasti flexotisku
Založena roku 1911 jako Lučební továrna, od roku 2016 podniká pod názvem AL INVEST Břidličná TAPA Tábor
Od roku 1962 vyrábí flexibilní obaly na bázi plastů, kovů, papírů a jejich vzájemných kombinací.
Mezi nejznámější produkty firmy patří etikety na PET lahve, folie na vaničky a víčka ii různorodé druhy sáčků na potraviny.

EFAFLEX v TAPA TÁBOR

Celkem instalováno 18 ks vrat.
12 ks vrat EFA-SST ECO – venkovní vrata pro uzavírání hal, která se vyznačují vysokou spolehlivostí a hravě zvládají stovky otevíracích cyklů denně.
1 ks EFA-SRT L – rychloběžná rolovací vrata s možností velkého zatížení.
1 ks EFA-SRT PREMIUM – univerzální vnitřní vrata pro vysoké zatížení, ročně zvládnou až 150 tisíc otevíracích cyklů.
3 ks protipožárních vrat a 1 ks sekčních vrat.

Proč mít vrata od Efaflexu

 1. Unikátní rychloběžný vratový systém
 2. Nejrychlejší vrata na trhu
 3. Možnost výběru z 65 typů vrat
 4. Certifikace vrat pro jednotlivé segmenty
 5. Individuální velikost vrat
 6. Výroba největších vrat na trhu se zvýšenou odolností proti větru
 7. Dokonalé těsnění vrat
 8. Splnění individuálních požadavků pro každý výrobní prostor
 9. Výroba vrat přímo v České republice
 10. Spolehlivý provoz při počtu až 250 tisíc cyklů za rok
 11. Vlastní servis zajišťovaný přímo pracovníky Efaflexu
 12. Výroba většiny náhradních dílů do 24 hodin