Víno s jiskrou a designem – Malý vinař

Znalost nejmodernějších technologií, špičkový design výrobků i interiérů, logistika zvládnutá na jedničku a samozřejmě láska k vínu. To jsou ingredience, které rozhodují o úspěchu rodinného vinařství Malý vinař. Díky své rychlosti a designu k tomu přispívají i vrata EFAFLEX.

Malý vinař s velkou produkcí

Malý vinař začínal v roce 1992 v rodinných sklípcích produkcí malých demižonů a bečiček. Od roku 1995 dodnes vyrábí vína v průběžně modernizovaném hospodářském dvoře v centru obce Velké Bílovice. V roce 2011 otevřel novou moderní stavbu ve sklepní čtvrti Belegrady, kam bylo přemístěno lahvování a hlavně prodej vín. V současnosti produkuje ročně přes 200 000 ks lahví poctivého vína z révy, kterou pěstuje na 15 hektarech vlastních vinic.

"Při výstavbě vinařství jsme se byli v jiné firmě podívat na řešení podlah a přitom jsme viděli vrata EFAFLEX. Ta vypadala krásně a zároveň se otevírala vysokou rychlostí. V ten moment nás podlahy přestaly zajímat a jediné, co jsme chtěli, byly informace o vratech. Věděli jsme, že jiná chtít nebudeme."
Hana Mádlová, MALÝ VINAŘ

Design a hygiena na prvním místě

Průběžná modernizace i stavba nové budovy přinesly nové požadavky na provoz, jeho rychlost i na design interiérů. Díky rychlosti, spolehlivosti a také pozitivním referencím získaly důvěru vnitřní i vnější vrata EFAFLEX. Nová výstavba totiž kladla zvýšené nároky nejen na technologie, ale i na vrata. Ta musela být rychlá a spolehlivá a současně bylo nutné, aby vnitřní vrata zapadala do celkového kontextu designu, kterým se vinařství prezentuje.

Zároveň ale také musela plnit hygienické požadavky, které vyžadují čisté prostory nezbytné pro produkci kvalitního vína. Jedná se tak o kombinaci, která není příliš obvyklá – design totiž není na vrata v čistých provozech běžným požadavkem. Proto byla vyvrata vrata EFAFLEX řady STT, která dosahují vysoké rychlosti až 3 m/s, jsou plně transparentní a mají špičkový design. Celkem byla v provozech vinařství osazena šestera vnitřní vrata řady STT.

"Jednoznačně oceňuji důvěru, kterou vinařství projevilo naší firmě. Jedná se o čistě rodinný podnik, kde velmi pečlivě vybírají, s kým budou spolupracovat a komu vysloví svou důvěru. O naší spolupráci rozhodly i pozitivní reference na naše vrata a jejich design, který skvěle zapadá do celkového konceptu rodinného vinařství."
Pavel Jurčík, EFAFLEX

Rychlost, spolehlivost, EFAFLEX

Faktor rychlosti a spolehlivosti je pro rodinné vinařství nesmírně důležitý – vrata se používají v podstatě nepřetržitě a jsou umístěna jak do skladů a do míst, kde víno zraje v tancích, tak i do částí, kde se víno zpracovává. Při výrobě či naskladňování a vyskladňování se vrata neustále otevírají a každá prodleva by měla negativní dopad na produkci vinařství. Součástí spolupráce je tak garance rychlého a odborného servisu a výroby většiny náhradních dílů do 24 hodin.

Vrata EFAFLEX, konkrétně vnější vrata SST Premium, byla použita i do opláštění budovy. Tato vrata mají kromě rychlosti otevírání i další významnou přednost – výborné izolační vlastnosti, které dokážou ušetřit na energiích až 100 tisíc korun ročně. To je pozitivum, které ocení nejen rodinné vinařství, ale jakákoli firma.

Zajímavosti

Vnitřní vrata STT byla vyvrata kromě jiného proto, že splňují hygienické požadavky pro čisté prostory a současně uspokojují požadavky na design, který je pro rodinné vinařství velmi důležitý.

Malý Vinař

Rodinné vinařství, které vzniklo v roce 1992.
Sídlí ve Velkých Bílovicích.
Roku 2011 zahájen prodej a lahvování vína v nové moderní budově.
Produkuje 200 000 lahví vína ročně.
Obhospodařuje 15 hektarů vlastních vinic.

EFAFLEX v Malém vinaři

Celkově jsou dosud ve vinařství instalována osmera vrata EFAFLEX + 1 požární roleta.
Vrata EFAFLEX:
6× vrata STT, velmi rychlá vnitřní (cca 3 m/s), plně transparentní a designově krásná vrata.
1× vrata SST Premium, velmi rychlá vnější zateplená vrata do opláštění budovy.
1× SRT ECO, rychlá vnitřní fóliová vrata.

Proč mít vrata od Efaflexu

 1. Unikátní rychloběžný vratový systém
 2. Nejrychlejší vrata na trhu
 3. Možnost výběru z 65 typů vrat
 4. Certifikace vrat pro jednotlivé segmenty
 5. Individuální velikost vrat
 6. Výroba největších vrat na trhu se zvýšenou odolností proti větru
 7. Dokonalé těsnění vrat
 8. Splnění individuálních požadavků pro každý výrobní prostor
 9. Výroba vrat přímo v České republice
 10. Spolehlivý provoz při počtu až 250 tisíc cyklů za rok
 11. Vlastní servis zajišťovaný přímo pracovníky Efaflexu
 12. Výroba většiny náhradních dílů do 24 hodin